kategoria
przewodnik

TELEPASS: Jak zaoszczędzić na opłatach za autostrady

Zniżki, inicjatywy i karty, dzięki którym możesz zaoszczędzić, podróżując do pracy lub dla przyjemności.

Telepass to wygodny wynalazek dla tych, którzy często podróżują autostradą, zarówno po to, aby płacić mniej za opłaty drogowe, jak i uniknąć długich kolejek przy punktach poboru opłat, ponieważ dzięki Telepass płatność odbywa się automatycznie, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu. 

Telepass został wynaleziony w 1990 roku i dziś korzysta z niego ponad dziesięć milionów użytkowników; była to jedna z pierwszych technologii zastosowanych w krajowej sieci transportowej i od razu spotkała się z dobrym przyjęciem ze strony społeczeństwa, dzięki swojej wygodzie i prostocie obsługi. Jest to niewielkie pudełeczko, które można przyczepić na przednią szybę samochodu powiązany z kartą kredytową, dzięki czemu przy każdym wjeździe i zjeździe z autostrady opłata jest rejestrowana i pobierana automatycznie. 

Jeśli zastanawiasz się, jak oszczędzać dzięki Telepass, wiedz, że jest to możliwe i wiąże się to z kilkoma zaletami, które warto odkryć: zobaczmy, jakie one są.

Jak aktywowany jest Telepass? 

Telepass można aktywować na trzy sposoby:

  • online na stronie internetowej Telepass.it
  • w jednym z niebieskich punktów, aby sprawdzić gdzie się znajdują, odwiedź stronę internetową
  • w banku, ale najpierw musisz dowiedzieć się, czy Twoja instytucja kredytowa ma autoryzację.

Obciążenie następuje bezpośrednio na rachunek bieżący, do którego zdecydujesz się podłączyć Telepass; oferta staje się jeszcze bardziej korzystna, jeśli zdecydujesz się dołączyć do pakietu Premium za minimalną dodatkową opłatę, wynoszącą 0,76 centa więcej miesięcznie, co jednak zapewnia długoterminowe korzyści. 

W rzeczywistości klienci premium mogą zamienić niektóre zakupy na potrącenia, które należy odliczyć od opłaty drogowej. Przykład: jeśli tankujesz na autostradzie na stacjach Tamoil lub Shell, za każdy litr zakupionego paliwa otrzymasz 0,04 centa zniżki od całkowitej opłaty za bieżący miesiąc. 

Ponieważ tankowanie nie jest opcją, ale raczej obowiązkiem podczas podróży, dlaczego nie skorzystać z tej okazji?

Kolejna ciekawa oferta powiązana z zaletami Telepassu dotyczy zakupu czterech Opony Pirelli, co daje prawo do Zniżka 50 euro, do których doliczane są zniżki w Autogrill oraz inne umowy, takie jak zakup i łatwy odbiór biletu na prom do Messyny czy dojazd samochodem do obszaru C Mediolanu.

Telepass działa automatycznie, ale w przypadku, gdy szlaban nie zadziała, opłatę uiszczasz odczytując tablicę rejestracyjną, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na jakiekolwiek nieefektywności. 

Na opłatach drogowych przysługują Państwu zniżki do 100% na wielu trasach, 30% w przypadku jazdy motocyklem. 

Ile kosztuje Telepass? W tej chwili, po nieznacznym wzroście cen w ostatnim czasie spowodowanym podwyżkami cen paliw, podstawowa opcja Telepass wiąże się z rocznym wydatkiem w wysokości 15,12 €.

Jak zapłacić mniej niż Telepass

Program trwa do 25 marca 2024 roku Zwrot opłaty drogowej wliczony w cenę w Pomocy Drogowej, która uratuje Cię, jeśli z powodu wypadków napotkasz długie kolejki na autostradzie. W takim przypadku otrzymasz zwrot pieniędzy w wysokości 50% kwoty opłaty drogowej do maksymalnie 200 € rocznie za każde urządzenie Telepass.

zwrot kosztów jest natychmiast dostępny w przypadku wszystkich opłat opłaconych urządzeniem, więc nie musisz nic robić, aby je aktywować. 

Jak obniżyć koszty autostrad? 

Oszczędność w podróży autostradą jest możliwa: jeśli chodzi o czas i pieniądze, wybierając płatność Telepassem, możesz wjechać i zjechać z autostrady z preferowanych pasów, uniknąć kolejek i skorzystać, jak właśnie widzieliśmy, z wygodnych korzyści.

Inne przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze podczas podróży, to: 

  • zatankuj przed wyjazdem, być może na stacji benzynowej z i niższe ceny, ponieważ tankowanie na autostradzie wiąże się z dodatkowym wydatkiem wynoszącym od +5% do średnio +15%, z maksymalnymi wartościami szczytowymi +30% w zależności od zarządzających;
  • przynieś jedzenie i napoje z domu, aby nie zatrzymywać się za każdym razem przy Autogrillu; szczególnie jeśli podróżujesz z rodziną, wydatki na jedzenie w drodze, być może częściej niż raz dziennie, mogą stać się wysokie;
  • podróżować w chłodniejszych godzinach latem i cieplejszych godzinach zimą, aby zaoszczędzić na zużyciu klimatyzacji, co prowadzi do większego zużycia paliwa;
  • jedź ze stałą prędkością, aby ograniczyć zużycie paliwa;
  • unikaj boxów i bagażników dachowych, które spowalniają przyspieszenie na skutek tarcia z powietrzem;
  • Przed wyruszeniem w drogę sprawdź stan zużycia opon i bieżnika, aby uniknąć niebezpiecznych wypadków lub akcji ratowniczej w przypadku zatrzymania samochodu w drodze.

Kody rabatowe Telepass 

Aby zyskać inne korzyści z Telepassem, oprócz tych już zawartych w pakiecie, śledź naszą stronę i szukaj dostępnych na stronie kodów rabatowych Sklep internetowy Telepass: ze wszystkimi środkami ostrożności i rabatami, które również widzieliśmy podróżując autostradą Chodzi o wygodę!

Zostaw swoją ocenę