kategoria
przewodnik

Klimatyzatory wyparne: czym są, jak działają, gdzie je kupić

Klimatyzatory wyparne nie potrzebują prądu do chłodzenia pomieszczenia i są ekonomicznym rozwiązaniem chroniącym przed upałem. Odkryj najlepsze sklepy internetowe i kupuj je po obniżonych cenach dzięki naszym kodom rabatowym.

I klimatyzatory wyparnelub chłodnice wyparne to rozwiązanie, które chroni przed upałem w letnie dni. Uwaga, nie mamy tu na myśli klasycznych klimatyzatorów, ale do konkretnych urządzeń, które wykorzystują parowanie wody do ochłodzenia temperatury w pomieszczeniu.

Opowiemy o tym w tym artykule, wskazując główne cechy chłodnic wyparnych, opisując ich mechanizm działania i polecając serię sklepy internetowe na którym można je kupić za pomocą kody rabatowe najlepszych rabatów dla uratować.

Czym są klimatyzatory wyparne

Chłodnice wyparne są w stanie obniżyć temperaturę otoczenia, wykorzystując parowanie wody, (prawie) bez zużywania prądu. Dobrze trafiłeś, możesz sprawić, że temperatura w Twoim pokoju lub salonie będzie przyjemna, zużywając znikomą ilość prądu. 

W tym celu wykorzystują zasadęentalpia parowania wody, to jest:

ciepło potrzebne do odparowania jednego mola substancji w temperaturze wrzenia pod ciśnieniem normalnym.

Zasada ta, znana od czasów starożytnych (stosowali ją Egipcjanie tysiące lat temu), pozwala na to lodówka wyparna praca wykorzystując wodę zamiast energii.

Klimatyzatory wyparne są również wykorzystywane w przemyśle spożywczym zachować świeżość żywności i móc go dłużej oszczędzać, szczególnie w bardzo gorących obszarach i gdzie nie zawsze jest dostępny prąd. 

Jak działa klimatyzator wyparny

Dlatego chłodnice wyparne wykorzystują zalety zasada chłodzenia wyparnego. Aby zrozumieć, co to jest, pomyślmy o organizmie człowieka, który wytwarza pot w celu ochłodzenia temperatury ciała po wysiłku. W przypadku temperatury otoczenia ochłodzenie powietrza następuje w wyniku absorpcji energii cieplnej zawartej w samym powietrzu w wyniku parowania.

Chłodnica wyparna składa się z: zbiornik na wodę z wnętrzem parownik (co można porównać do czegoś w rodzaju gąbki), która pozostaje wilgotna aż do całkowitego odparowania wody. Wentylator przepycha powietrze przez „gąbkę”, a ponieważ woda ma niższą temperaturę niż powietrze, powietrze wychodzące będzie chłodniejsze niż powietrze napływające.

Jeśli masz możliwość wstawienia kilkuzimna wodalub umieścić suchy lód przed wentylatorem efekt chłodzenia będzie jeszcze większy.

Plusy i minusy chłodnic wyparnych

 • ZAWODOWIEC. Wentylator i inne małe elementy elektroniczne reprezentują le jedynymi źródłami konsumpcji energia. jestem sprawdzona alternatywa dla klimatyzatorów, które zamiast tego charakteryzują się wysokim zużyciem.
 • ZAWODOWIEC. W przeciwieństwie do klimatyzatorów ściennych, których po zamontowaniu nie można usunąć, ich zaletą jest możliwość montażu łatwo transportowany.
 • PRZECIWKO. Ich moc chłodzenia nie można go porównać z klimatyzatorem. 
 • PRZECIWKO. Zbiornik musi być często uzupełniany i ma możliwość chłodzenia otoczenia maleje wraz z upływem czasu.  

Zalecamy, aby idealnie nadaje się do użytku przez krótki czas lub w małych środowiskach używaj ich w połączeniu z klimatyzatorem. W rzeczywistości, zmieniając ich użycie, dużo zaoszczędzisz na konsumpcji. 


Przenośne klimatyzatory bez rury zewnętrznej: alternatywa do oceny

Jeśli szukasz urządzenia mocniejsze niż chłodnice wyparne w tym samym czasie alternatywa dla klasycznych klimatyzatorów ściennych, możesz rozważyć I klimatyzatory przenośne bez rury zewnętrznej.

Urządzenia te mają potrójną zaletę zużywają znacznie mniej energii, nie musi być przymocowany do ściany e kosztować znacznie mniej klasycznych klimatyzatorów. Nie mają mocy porównywalnej z klimatyzatorami rurowymi, które do chłodzenia otoczenia wykorzystują gazowy czynnik chłodniczy.

Ich wydajność chłodnicza jest mniejsza, jednak ponieważ nie są wyposażone w silnik chłodniczy, nie potrzebują zewnętrznej rury do odprowadzania. W klimatyzatorach przenośnych bez rury zewnętrznej zastosowano filtr chłodzony kostkami lodu, przez który przepuszczany jest strumień powietrza wytwarzany przez wentylator.

Przenośny klimatyzator Air Breeze: kolejna alternatywa 

Il Klimatyzator Air Breeze Jest to kompaktowy, ale mocny klimatyzator, który ma tę zaletę zużywają mniej klasycznych klimatyzatorów i nie wymaga prac budowlanych, bo nie wymaga instalacji

Ma moc zaledwie 75 W w porównaniu do ponad 1.200 W klasycznego klimatyzatora, ale nadal jest w stanie schłodzić pomieszczenie. I łatwe do przenoszenia, ponieważ jest lekki i wyposażony w 4 koła, posiada 4-litrowy pojemnik na wodę oraz 2 kostki lodu z płynem chłodzącym w zestawie.

Gdzie kupić klimatyzator wyparny

Klimatyzatory wyparne są w sprzedaży na głównych rynkach platformy e-commerce oraz w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaż sprzętu AGD.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem klimatyzatora wyparnego, poniżej znajdziesz lista sklepów internetowych na którym możesz skorzystać nasz kody rabatowe wyświetlić dalsze oszczędności. Wybierz preferowaną markę i model lodówki, wklej kod rabatowy w odpowiednim polu na etapie zakupu i uzyskaj jeszcze korzystniejsze ceny. 

Pamiętaj by zawsze sprawdzaj dostępność ofert, kuponów i kodów rabatowych na Najlepsze Rabaty również na przyszłe zakupy. 

10 sklepów internetowych, w których kupisz klimatyzatory wyparne

Aby sprawdzić dostępne kody rabatowe, kliknij na interesujący Cię sklep, skopiuj kod rabatowy i wklej go w fazie zakupu.

  1. AMAZON
  2. EPRICE
  3. ŚWIAT ŚREDNI
  4. UNIEURO
  5. PHILIPS
  6. EURONIKA
  7. EBAY
  8. MOCNA CENA
  9. EXPERT
  10. QVC
  Zostaw swoją ocenę