kategoria
przewodnik

Tanie walizki: najlepsze sklepy internetowe, oferty i kody rabatowe

Jakie cechy musi mieć idealna walizka? Wszystko, co musisz wiedzieć i najlepsze sklepy internetowe, w których możesz kupić walizkę na kolejną podróż po obniżonych cenach, dzięki kodom rabatowym Kody Rabatowe.

Ten artykuł jest dla wszystkich, którzy muszą kup nową walizkę i nie wiedzą, który model wybrać. 

Zacznijmy od razu, mówiąc to nie ma lepszej walizki niż inna i że wszystko zależy od sposobu wykorzystania, tj rodzaj wycieczki. Począwszy od użytego środka transportu, poprzez czas trwania, miejsce docelowe i inne szczegóły.

Poniżej szczegółowo przeanalizujemy, które zmienne determinują jaka jest najlepsza walizka na konkretny rodzaj podróży a w dalszej kolejności rozwiązania oferowane przez rynek.

Na końcu artykułu również Ci go udostępnimy lista sklepów internetowych na którym możesz kupić najlepszą walizkę, korzystając z kody rabatowe które znajdziesz na naszej stronie internetowej uratować. Nie zapomnij zajrzeć do Best Discounts w poszukiwaniu ofert i kodów rabatowych przed dokonaniem zakupu w Internecie, bo to dla Ciebie wygodne!

Odwiedź kategorię kodów rabatowych Walizki, aby odkryć nowe rabaty i oferty

Wybór walizki zależy od rodzaju podróży 

Aby wybrać najlepszą walizkę w zależności od rodzaju podróży, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Czas podróży
 • Rodzaj podróży
 • Używany środek transportu

Czas podróży

Nie oznacza to jednak, że na długą podróż koniecznie potrzebna jest bardzo duża walizka. Są tacy, którzy uwielbiają podróżować z lekkim bagażem i nawet na dwutygodniowe wakacje korzystają z bagażu podręcznego, piorąc ubrania na miejscu.

Generalnie jednak, w zależności od czasu trwania podróży, będziesz potrzebować mniej lub więcej miejsca w walizce. Dlatego pierwszym czynnikiem, który należy ocenić, jest to, jak długo będziesz poza domem oraz ile ubrań i przedmiotów będziesz potrzebować podczas pobytu.

Rodzaj podróży

Wybierzesz się w podróż objazdową, czy będziesz zawsze zatrzymywał się w tym samym miejscu? Sformułujmy pytanie: czy po dotarciu na miejsce będziesz mógł rozpakować swoje torby i włożyć je z powrotem do walizki dopiero w dniu, w którym będziesz musiał ponownie wyjechać?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, nie masz szczególnych potrzeb w zakresie wyboru najbardziej odpowiedniego modelu walizki. W przeciwnym razie jednak, jeśli będziesz musiał kilkukrotnie pakować i rozpakowywać walizkę, bo często się przemieszczasz i przebywasz w różnych miejscach, lepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na lekką i łatwiejszą w transporcie walizkę, np. wózek.

Używany środek transportu

Jak dotrzesz do celu podróży? Jeśli podróżujesz samolotem, w 90% przypadków będziesz musiał zdecydować, czy dodać do rezerwacji bagaż rejestrowany, czy też podróżować wyłącznie z bagażem podręcznym. W pierwszym przypadku nie będziesz mieć żadnych szczególnych ograniczeń dotyczących rozmiaru, ale będziesz musiał jedynie przestrzegać maksymalnej wagi dozwolonej przez linię lotniczą (zwykle około 20 kg, ale to zależy).

Jeśli jednak nie zarejestrujesz swojego bagażu, będzie on musiał ściśle i nieelastycznie przestrzegać (szczególnie jeśli podróżujesz tanią podróżą) środków wskazanych przez firmę. Wiedz, że dzisiaj istnieją dwa rodzaje bagażu podręcznego, ten mały, który mieści się pod siedzeniem przed tobą i który spełnia wymiary 40 20 cm x cm x cm 25 (praktycznie plecak) i „duży” bagaż podręczny, który można przechowywać w odpowiednich schowkach nad głową i który mierzy 55 40 cm x cm x cm 20.

Wybierz ostrożnie, kierując się tymi wymiarami i rodzajem zakupionego biletu, ponieważ przekroczenie wymiarów może Cię drogo kosztować.

Jeśli podróżujesz innym środkiem transportu, będziesz mieć mniej ograniczeń. W samochodzie wygodniej jest mieć miękkie walizki, które dostosowują się kształtem do pojemności bagażnika, natomiast jeśli jedziesz pociągiem i musisz przemieszczać się z dworca pieszo lub komunikacją miejską, kółka wózka przyjdą pod ręką. 

Niektóre sklepy, w których można znaleźć kod rabatowy

 1. AMAZON
 2. EMPORIO CATTANI
 3. BAGAGLIO.IT
 4. WYLOT LE SAC
 5. TORBY GLAMOUR
 6. EPRICE
 7. SKLEP CUOIERIA
 8. TORBY LAST MINUTE
 9. PIKWADRO
 10. EBAY

Rodzaje walizek

Po przeanalizowaniu tych czynników przejdźmy do rodzajów walizek oferowanych na rynku. W zasadzie musisz wybierać pomiędzy

 • Małe, średnie lub duże walizki
 • Walizki sztywne, półsztywne lub miękkie
 • Walizki z uchwytami lub kółkami

Wymiary: mała, średnia czy duża walizka?

Na rynku dostępne są walizki o różnych rozmiarach. Zwykle 

 • małe walizki posiadają najdłuższy bok nieprzekraczający 55 cm, dzięki czemu nadadzą się jako bagaż podręczny dla osób podróżujących samolotem. 
 • średnie walizki, o dłuższym boku od 55 cm do 70 cm
 • duże walizki, o dłuższym boku większym niż 70 cm   

Wiadomo, że im są większe, tym więcej ważą. Zwłaszcza jeśli masz ograniczenia dotyczące maksymalnej wagi, weź pod uwagę, że walizki mogą ważyć puste od 2 do 6 kg, ale ma na to wpływ również materiał walizki, o którym teraz porozmawiamy. 

Materiał: walizka sztywna, półsztywna lub miękka

Materiał walizki wpływa na jej wagę, pojemność, bezpieczeństwo, ochronę i cenę.

Twarda walizka 

Zwykle jest wykonany z poliwęglanu, ABS lub polipropylenu i ma następujące zalety i wady. 

korzyści: elegancki, wytrzymały, wodoodporny, bezpieczny. 

wady: ciężki i drogi.  

Walizka miękka lub półsztywna

Zwykle wykonany z nylonu lub poliestru i ma następujące zalety i wady.

korzyści: lekki, ekonomiczny, elastyczny, przestronny.

wady: mniej odporny, mniej bezpieczny, mniej ochronny.  

Walizka z uchwytami lub kółkami

Jak wspomniano powyżej, walizki na kółkach, tj wózeksprawdzają się we wszystkich sytuacjach, w których w trakcie podróży konieczne są częste ruchy wymagające ręcznego niesienia walizek. Pomyślmy o konieczności przepłynięcia promem, dojechania komunikacją miejską do bramki na lotnisku lub na dworzec kolejowy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli walizka jest ciężka. 

I odwrotnie, jeśli nie masz tych zadań, praktyczność jednego walizka z uchwytamiz worek marynarski lub nawet jeden plecak podróżny to nie ulega wątpliwości. Tego typu bagaże są bardziej wszechstronne, ponieważ są łatwe w obsłudze i praktyczne. Można je nosić na ramionach, a dzięki dużej liczbie kieszeni pozwalają uporządkować zawartość w oddzielonych od siebie przegródkach, tak aby nie trzeba było wszystkiego wyjmować za każdym razem. 

Gdzie kupić walizkę online 

Walizkę możesz kupić na głównych platformach e-commerce oraz w wielu wyspecjalizowanych sklepach internetowych. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem walizki, poniżej znajdziesz listę sklepów internetowych, w których możesz skorzystać z naszych kodów rabatowych, aby uzyskać dalsze oszczędności. Wybierz preferowaną markę i model, podczas zakupów wklej kod rabatowy w odpowiednie pole i uzyskaj jeszcze korzystniejsze ceny. 

Kolejny wybór sklepów internetowych, w których możesz kupić walizkę ze zniżką 

Aby sprawdzić dostępne kody rabatowe, kliknij na interesujący Cię sklep, skopiuj kod rabatowy i wklej go w fazie zakupu.

 1. PITTAROSSO 
 2. UNIEURO
 3. ZALANDO
 4. CARPISA
 5. ZALANDO PRIVE
 6. SKLEP GIORDANO
 7. YOOX
 8. WSPÓŁPRACA ONLINE
 9. DZIESIĘCIOBÓJ
 10. SKRZYŻOWANIE DRÓG
Zostaw swoją ocenę