kategoria
przewodnik

Namioty kempingowe: kup odpowiedni model ze zniżkami online

Camping to wyjątkowe przeżycie, które pozwala na bliski kontakt z naturą. Niezależnie od tego, czy jesteś w górach, nad jeziorem, czy nad morzem, jedyne, czego potrzebujesz, aby spędzić idealne wakacje, to namiot.

Wybór namiotu kempingowego może czasami okazać się trudny, szczególnie dla tych, którzy wybierają się na kemping po raz pierwszy lub muszą kupić model rodzinny; Dzieje się tak dlatego, że firmy z tej branży oferują wiele rodzajów namiotów mniej lub bardziej technicznych, aby zaspokoić potrzeby coraz większej i zróżnicowanej bazy użytkowników.

Jak wybrać odpowiedni namiot kempingowy

Wszystko zależy od liczby osób, które będzie musiał pomieścić; mądrym wyborem jest zakup namiotu, który ma o jedno miejsce więcej niż to konieczne. Trochę dodatkowej przestrzeni sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo, a także posłuży do przechowywania bagażu, więc nawet jeśli jesteś sam, namiot dwuosobowy jest lepszy niż namiot jednoosobowy.

Sytuacja zmienia się, jeśli podróżujesz sam i musisz nieść namiot na ramieniu; w tym przypadku lepszy będzie mniej nieporęczny i lekki model, np. trekkingowy jednomiejscowy.

Jeśli jesteś nowicjuszem, lepiej wybrać model prosty w montażu, polecany także tym, którzy planują podróże i dlatego muszą zoptymalizować czas i wysiłek. 

Najbardziej skomplikowane w montażu są jednak te duże, zapewniające większy komfort i przeznaczone na długie i komfortowe pobyty. 

Ważne jest także odróżnienie namiotów kempingowych w górach od tych przeznaczonych do biwakowania nad morzem; namioty plażowe są lżejsze i wykonane specjalnie tak, aby przepuszczały więcej powietrza, a przy tym są mniej techniczne niż te przeznaczone dla gór. 

Różne typy namiotów kempingowych

Kanadyjski namiot

Czyli klasyczny namiot harcerski dla chłopców ze spadzistym dachem, łatwy w montażu, choć obecnie określenie to odnosi się do namiotów kopułowych przeznaczonych dla maksymalnie dwóch osób.

W tych sklepach można znaleźć zniżki i kupić je online

Namiot kopułowy

Ten mały namiot, składający się z dwóch skrzyżowanych łuków, jest lekki i zajmuje mało miejsca: z drugiej strony nie oferuje przestrzeni ani wysokiego poziomu komfortu, chociaż jest łatwy w montażu i zamykaniu dzięki systemom pop-up i braku odciągi (uwaga, w przypadku wiatru może to stanowić problem). Większe wersje namiotu kopułowego mogą mieć zintegrowane opcje, takie jak kanały, które pozwalają deszczowi spłynąć na ziemię, i mogą pomieścić do sześciu osób, przekształcając się w coś, co możemy określić jako „namioty domowe”. 

Niektóre sklepy, w których można znaleźć namioty kopułowe

Namiot domowy

Namioty domowe są świetne dla osób z dziećmi, ponieważ mają wspólną przestrzeń typu pokój dzienny, w której mogą się bawić, gdy na zewnątrz nie dopisuje pogoda. Idealnie nadają się na długie wakacje, nawet jeśli są bardziej wymagające, drogie i kłopotliwe w transporcie. Są to również modele najbogatsze, posiadające okna PCV i moskitiery na otworze. 

Nadmuchiwane namioty

Namioty te nie mają masztów, ale nadmuchiwane rurki wykonane z tego samego materiału co opony; aby rozbić namiot należy go napompować i w efekcie powstał pokrowiec odporny nawet na deszcz i wiatr, przestronny i szybki w rozłożeniu.

Oto inne sklepy, w których można kupić nadmuchiwane namioty

Charakterystyka namiotu kempingowego

nieprzemakalność

Niezależnie od pory roku i miejsca biwakowania, dobry namiot musi być odporny na wodę. Wybieraj modele z wodoodpornym dołem i wzmocnionymi szwami, które zapobiegają przedostawaniu się wody do środka. Biwakowanie w zimie nie jest zbyt powszechne, ale jeśli się zdecydujesz, zaopatrz się w namiot dwuwarstwowy, który poradzi sobie z niskimi temperaturami.

Wentylacja

Zapewnienie cyrkulacji powietrza jest ważne. Radzimy zaopatrzyć się w model z oknami, a jeszcze lepiej, jeśli jest on wyposażony w moskitiery chroniące latem przed owadami.

Waga i łatwość użycia

Jeśli musisz nosić namiot na ramieniu, wybieraj modele lekkie i łatwe w montażu, a w przypadku biwakowania z rodziną lub na dłuższy czas lepiej sprawdzi się duży, wygodny namiot. Ważne jest, aby wybierać modele zasłaniające światło zewnętrzne, co sprzyja zasypianiu, a także ułatwia montaż.

materiały

Namioty wykonane są w dużej mierze z poliestru, ponieważ jest on wytrzymały i lekki, natomiast słupki mocujące je do podłoża wykonane są z włókna szklanego, stali lub aluminium.

Ile kosztuje namiot kempingowy?

Zależy to od modelu i jakości materiałów, rozmiaru, rodzaju komfortu; Miłośnicy przygód wybierają namioty, które są wygodne i odporne na każdą ewentualność, ale jeśli jest to Twoje pierwsze doświadczenie, namiot dwuosobowy, wygodny i stabilny, ale za przystępną cenę, będzie właściwym wyborem. 

Małe namioty przeznaczone do nocowania można również znaleźć za 20 euro, a profesjonalne za 2.000 euro; w każdym razie, jeśli musisz go kupić, skorzystaj z naszych kodów rabatowych, aby zaoszczędzić i cieszyć się doskonałymi wrażeniami z biwakowania!

Odkryj inne sklepy, w których możesz znaleźć zniżki na zakupy online:

Zostaw swoją ocenę