kategoria
przewodnik

Sudamina, naturalne metody leczenia i środki zaradcze w aptece internetowej: oferty i kody rabatowe

Odkryj objawy i przyczyny pocenia się oraz leki i naturalne środki stosowane w leczeniu potowego zapalenia skóry. Skorzystaj z naszych kodów rabatowych i kup je w aptekach internetowych po niskich cenach.

Zwłaszcza jeśli jesteś rodzicem, będziesz musiał już sobie z tym poradzić Sudamina. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zaburzenie, które dotyka skóra, odnosi się do pot i jest to dość powszechne wśród niemowlę e dzieci. Występuje głównie latem i często cierpią na nią również dzieci dorośli.

W tym artykule opiszemy różne rodzaje potowego zapalenia skóry i objawy skuteczne środki na potliwość. Znajdziesz tu również linki do sklepy internetowe, w szczególności apteki i parafarmacje, gdzie kupić leki i naturalne środki na potowe zapalenie skóry.

Jak zawsze polecamy skorzystać z kody rabatowe na naszej stronie, aby uzyskać jeszcze lepsze ceny i zaoszczędzić na zakupie tych produktów. Pamiętaj by zawsze sprawdzaj dostępność ofert i kodów rabatowych na Best Rabaty pierwszy di dowolny zakup w internecie.

Co to jest sudamina: przyczyny i objawy potowego zapalenia skóry

Sudamina lub potowe zapalenie skóry to zaburzenie skóry, które zwykle objawia się w postaci wysypka. Charakteryzuje się bogami Czerwone kropki na skórze, lekko opuchnięta, a w poważniejszych przypadkach może powodować obrzęk i a świąd Bardzo irytujące.

U podstaw problemu leżyniedrożność przewodów wydalniczych gruczołów potowych, co powoduje stagnacja potu na skórze powodują podrażnienia i infekcje na jej powierzchni. Między przyczyny pocenia się znajdziemy:

 • nadmierne pocenie;
 • gruczoły potowe jeszcze słabo rozwinięte (dzieci);
 • odzież, która jest zbyt obcisła lub ciężka;
 • nieodpowiednie kremy do skóry.

Rodzaje potowego zapalenia skóry

Sudamina atakuje głównie noworodki i dzieci, ale nierzadko zdarza się, że występuje również w populacji osób dorosłych. The obszary ciała Najbardziej narażone na to zjawisko są: pachy, pachwiny, wewnętrzna strona ud, plecy, szyja, klatka piersiowa i ramiona. Istnieją trzy typy:

 • Krystaliczna Sudamina. Występuje najczęściej, ma najłagodniejsze objawy i często nie towarzyszy mu nawet swędzenie. Wpływa na najbardziej powierzchowną część skóry i ma tendencję do samoistnego zanikania najpóźniej po kilku dniach.
 • Sudamina Rubra. Jest to postać pośrednia pod względem nasilenia objawów, charakteryzująca się wyraźniejszą wysypką skórną z czerwonymi plamami przypominającymi użądlenia, lekko obrzękniętą i towarzyszącą świądem. Wpływa na najgłębszą część skóry i może również powodować powstawanie krost.
 • Głęboki pot. Jest to najpoważniejsza postać, która na szczęście rzadko i dotyka głównie osoby dorosłe. Charakteryzuje się nieswędzącymi grudkami, przypominającymi gęsią skórkę. Jest skonfigurowany jako powikłanie Sudaminy Rubra i wpływa na najgłębszą część naskórka.

Zapobieganie i leczenie potliwości: leki i naturalne środki

W większości przypadków, wysypka skórna znika samoistnie, za kilka godzin lub kilka dni. Ten naturalny proces można przyspieszyć, wdrażając szereg zdroworozsądkowe zachowania, pierwszy ze wszystkich unikaj pocenia się. Oto kilka wskazówek, które można zastosować w tym zakresie:

 • utrzymuj wysypkę w czystości, umyj go neutralnym mydłem i osusz delikatnie przecierając ręcznikiem lub miękką ściereczką;
 • ubierz się lekko, preferując tkaniny takie jak len latem i bawełnę zimą, unikając nadmiernego zakrywania;
 • dla noworodków, podczas kąpieli, stosować skrobia ryżowa lub owsiana;
 • unikaj wilgotnych i zatłoczonych miejsc, preferując świeże i dobrze wentylowane;
 • nie używaj zbyt gęstych środków czyszczących i kremów do ciała, ponieważ mogą blokować gruczoły potowe.

W przypadku utrzymywanie się objawów lub silne pocenie się – zawsze za radą lekarza – można je zażyć leki lub naturalne środki zaradcze wspomagające powrót do zdrowia, np.:

 • maści na bazie tlenku cynku: szeroko stosowane, zwłaszcza u dzieci, ponieważ są naturalnym środkiem na pot i łagodzą jego objawy;
 • bezwodna lanolina: bogaty w substancje zmiękczające, doskonale zapobiegający odwodnieniu skóry;
 • balsamy na bazie kalaminy lub leki antystaminicy: w celu zmniejszenia swędzenia;
 • ałun potasowy: dezodoranty na bazie tej substancji są przydatne w zapobieganiu poceniu się;
 • kortyzon: w najpoważniejszych i uporczywych przypadkach;
 • antybiotyki: jeśli występuje infekcja bakteryjna;

Polecamy unikaj preparatów w proszkutakie jak proszki mentolowe, które mogą dodatkowo zatykać pory.

Naturalne środki i leki na pot w aptece internetowej

Poniżej oferujemy Ci jeden lista sklepów gdzie znajdziesz leki i naturalne środki na potowe zapalenie skóry. Zawsze zalecamy konsultację z lekarzem przed podjęciem jakiejkolwiek terapii. Użyj I kody rabatowe na którym znajdziesz Najlepsze rabaty (linki podano poniżej) dla uzyskać dalsze oszczędności w tych sklepach internetowych.

20 aptek internetowych, w których możesz skorzystać z kodów rabatowych

Aby sprawdzić dostępne kody rabatowe, kliknij na interesującą Cię aptekę internetową, skopiuj kod rabatowy i wklej go w fazie zakupu.

 1. OPENFARMA
 2. FARMAEUROPA
 3. APTEKA KRÓLEWSKA
 4. APTEKA LLOYDSA
 5. 1000 APTEK
 6. VIATA
 7. FARMAEUROPA
 8. APTEKA PAPIEŻSKA
 9. APTEKA 33
 10. FARMAÈ
 11. APTEKA
 12. APTEKA PŁACĘ MAŁO
 13. WIOSKA FARMALNA
 14. APTEKA HOMEOPATYCZNA SCHIAVO
 15. STAROŻYTNA APTEKA ORLANDI
 16. PRZYJACIEL APTEKI
 17. PROMOFARMA
 18. APTEKA ALTHEA
 19. EASYFARMA
 20. DOCFARMA
Zostaw swoją ocenę