kategoria
przewodnik

Soundbar: który wybrać? Porady i oferty online

Czy dźwięk z Twojego telewizora jest niezadowalający? Ulepsz go, kupując listwę dźwiękową, urządzenie audio, które można łatwo podłączyć do telewizora, aby uzyskać niewiarygodnie czystszy i bardziej wciągający dźwięk. W przeciwieństwie do systemów kina domowego i kina domowego, które składają się z wielu elementów i nie są do końca proste…

Czy dźwięk z Twojego telewizora jest niezadowalający? Ulepsz go, kupując listwę dźwiękową, urządzenie audio, które można łatwo podłączyć do telewizora, aby uzyskać niewiarygodnie czystszy i bardziej wciągający dźwięk.

W przeciwieństwie do systemów kino domowe e kino domowe, złożony z kilku elementów i nie do końca prosty w montażu, soundbar to jeden kawałek, Z długa i smukła konstrukcja i kompaktowe wymiary, można go umieścić na meblu lub na ścianie łatwo łączy się z telewizorem za pomocą kabla lub bezprzewodowo. Zaletą listwy dźwiękowej jest to, że udaje mu się poprawić dźwięk telewizora, oferując również wirtualny efekt przestrzenny. Zajmuje minimalną przestrzeń, nie wymaga szczególnej wiedzy technicznej do podłączenia i koszt soundbara jest niższa niż w przypadku bardziej złożonych systemów audio.

Co to jest wirtualny dźwięk przestrzenny

L 'efekt przestrzenny jest to dźwięk kołowy, który otula i zanurza widza, umieszczając go w centrum sceny i uzyskuje się poprzez umieszczenie źródeł dźwięku także za jego ramionami.

Il wirtualny dźwięk przestrzenny zamiast tego jest to system audio, który potrafi odtworzyć ten sam efekt, ale przy użyciu jednego źródła dźwięku. Czyni to poprzez wykorzystanie złożonego oprogramowania, które oszukuje ludzki układ słuchowy tworząc rodzaj iluzji dźwiękowej i wmawianie naszemu mózgowi, że z tyłu dochodzi dźwięk. Zaletą jest posiadanie dźwięk przestrzenny przy użyciu tylko jednego głośnika, zajmując niewielką przestrzeń i wydając kwotę, na którą każdy może sobie pozwolić.

Soundbar: wskazówki i funkcje

Dostępnych modeli jest tak wiele, że dokonanie wyboru nie jest łatwe. Oto kilka wskazówki dotyczące wyboru listwy dźwiękowej najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Wymiary i miejsce umieszczenia

Czynnik ten zależy głównie od gdzie stoi telewizor. Jeżeli stawiany jest na meblu, soundbar należy ustawić na tym samym meblu, w takim przypadku należy sprawdzić jego długość, aby zapobiec jego wysunięciu. Jeżeli jednak telewizor mocujemy do ściany, będziemy musieli zdecydować się na soundbar wyposażony w specjalny wspornik do montażu na ścianie.

Aktywny lub pasywny soundbar

 • A aktywny soundbar jest to model gotowy do użycia, nie wymagający jakichkolwiek przeróbek, który można od razu podłączyć do telewizora i uruchomić. Większość dostępnych modeli należy do tej kategorii i jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie elektroniki i audio, radzimy przejść na zakup aktywnego soundbara.
 • A pasywny soundbar wręcz przeciwnie, jest to model wyposażony jedynie w głośniki i głośniki, które trzeba spersonalizować, dodając inne elementy niezbędne do jego działania, takie jak zasilanie i elektronika. Chociaż pasywny soundbar oferuje wyższą wydajność niż aktywny, jego montaż to zadanie odpowiednie dla doświadczonych rąk.

Kanały listwy dźwiękowej, czym są i musi to mieć

Kanał to nic innego jak liczba głośników soundbara. Im większa liczba kanałów, tym bardziej otaczający i wciągający będzie odtwarzany dźwięk.

- Jeden soundbar 2.1 (dwukanałowy) zawiera dwa głośniki, lewy i prawy, oraz zwykle subwoofer.

- Jeden soundbar 5.1 (pięciokanałowy) zawiera trzy głośniki przednie (lewy, środkowy i prawy), dwa głośniki tylne (lewy i prawy surround) oraz subwoofer.

Istnieją również soundbary z większą liczbą kanałów, na przykład 7-kanałowe, które oprócz pięciu z soundbara 5.1 mają dwa dodatkowe głośniki tylne.

Bezprzewodowy Soundbar, Bluetooth, jakie połączenie wybrać

Sposoby na podłącz soundbar do telewizora są różne, przewodowe i bezprzewodowe. Zobaczmy je szczegółowo.

 • Port HDMI i optyczny. Jeśli Twój telewizor ma Port HDMI z obsługą ARC wystarczy podłączyć soundbar za pomocą odpowiedniego kabla HDMI do portu HDMI w telewizorze. W przeciwnym razie konieczne będzie również podłączenie optycznego cyfrowego kabla audio. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odsyłamy do tego samouczka dot stronie internetowej Sony.
 • Bluetooth: aby skorzystać z listwy dźwiękowej i odtwarzaj także dźwięki ze smartfonów, tabletów i komputerówmożesz wybrać model wyposażony w technologię Bluetooth.
 • Wi-Fi: Bezprzewodowe soundbary łączą się bezpośrednio z domowym łączem internetowym i nie potrzebują przewodów. Potrafią odtwarzać dźwięki nawet z urządzeń przenośnych.

Podłącz listwę dźwiękową do smartfona.

Oprócz pilota jest to możliwe w wielu modelach użyj smartfona do sterowania soundbaR. Wybierz szablon kompatybilny z asystentami głosowymi najpopularniejszy, dlatego też możesz skorzystać z tej opcji.

Najlepsze soundbary: tanie oferty online

Najlepsze soundbary można kupić w głównych witrynach e-commerce oraz w sklepach internetowych sklepów z elektroniką. W Best Discounts znajdziesz kupony i kody rabatowe, dzięki którym możesz kupić swój ulubiony soundbar po jeszcze niższych cenach AmazonkaePriceMediaworldUnieuro o Euronics.

Jeśli jesteś ciekaw, czym one są najlepsze soundbary 2021 roku, podajemy poniżej ranking sporządzony przez serwis Techradar. Aby poznać ceny kliknij na modele.

10 najlepszych soundbarów 2021 roku

 1. Łuk Sonos
 2. Samsunga HW-Q950T
 3. Samsunga HW-Q90R
 4. Sony HT-X8500
 5. Samsunga HW-Q70R
 6. Soundbar LG GX
 7. Playboy Sonos
 8. Sonos Beam
 9. Pasek Denon HEOS
 10. LG DSK8
Zostaw swoją ocenę