kategoria
przewodnik

Fotele do gier: funkcje, ceny i oferty online

Jakie cechy powinien mieć idealny fotel gamingowy? Jakie marki i modele wybrać? Gdzie kupować online, aby uzyskać najlepsze oferty? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym artykule

Czym są krzesła do gier: cechy i różnice w porównaniu do zwykłych krzeseł

Zacznijmy od podstaw: czym właściwie jest fotel gamingowy i co odróżnia je od krzesła biurowego. Ergonomia, wygoda, wsparcie i styl: jedno krzesło do gier ma odpowiadać, mniej więcej adekwatnie, na te cztery cechy.

ERGONOMIA. Musi mieć ergonomiczny profil, aby jak najlepiej dopasować się do kształtu ciała, zapewniając regulacje umożliwiające dostosowanie właściwości ergonomicznych oparcia i innych części fotela w zależności od charakterystyki osoby, która z niego korzysta.

KOMFORT. Biorąc pod uwagę, że jest przeznaczony do siedzenia przez wiele godzin dziennie musi być wygodne, zapewniając wyściółkę w strategicznych punktach, aby zapobiec mrowieniu lub bólowi podczas lub po sesji gry.

WSPARCIE. Musi być w stanie utrzymać większy ciężar i zapewniać odpowiednie wsparcie na partie najbardziej narażone na obciążenia, przede wszystkim kręgosłup i nogi, utrzymując ciało w prawidłowej pozycji. Aby to zrobić, użyj kilku technicznych sztuczek, takich jak:

  • dolne podparcie lędźwiowe
  • zagłówek pod szyję
  • kąt nachylenia oparcia
  • wyściółka podłokietników i obszaru podnóżka 
  • ergonomiczny profil

PROJEKT. Ostatnim aspektem odróżniającym fotel gamingowy od biurowego jest design. Z pewnością zauważysz, że mają atrakcyjny styl, jasne i jaskrawe kolory oraz aerodynamiczne kształty.

Tanie krzesła do gier: średnie ceny i jakość

Zacznijmy od podstawowego założenia: dla tych, którzy spędzają dużo czasu przed komputerem lub konsolą, niezależnie od tego, czy są zawodowym graczem, czy prostym pasjonatem, krzesło stanowi podstawowy atut, nie mniej ważne niż dobra karta graficzna czy ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Przy zakupie komputera, smartfona lub innego urządzenia technologicznego cena jest czynnikiem podstawowym, ale jeśli chcesz jakość produktu nie możesz zadowolić się najtańszą ofertą lub bardzo niską ceną. To samo dotyczy krzeseł do gier, których koszt różni się w zależności od jakości. Potrafimy rozróżnić 4 przedziały cenowo-jakościowe:

  • w przedziale 50-100 € niska jakość, odpowiedni dla tych, którzy grają okazjonalnie 
  • w przedziale 100-200 € uczciwa jakość, dla początkujących graczy
  • w przedziale 200-300 € buona qualità, dla zapalonych graczy
  • ponad € 300 wysoka jakość, krzesła zaprojektowane z materiałów najwyższej jakości i mechanizmy regulacji umożliwiające ekstremalną personalizację.

Najlepsze marki krzeseł do gier: oferty online 

Fotel do gier można kupić online, w sklepach głównych sklepów e-commerce i elektroniki, takich jak Amazonka, eBay, Mediaworld, Euronics e Unieuro. Na najlepszych rabatach znajdziesz kupon e kody rabatowe kupić fotel gamingowy po jeszcze niższych cenach w każdym z tych sklepów.

Le lepsze marki które zalecamy kupić to: Vertagear, Akracing, GT OMEGA, NobleChairs, NewSkill, DXRacer, Sparco Gaming, Diablo, Arozzi i ThunderX3. Jeśli jesteś ciekaw, czym one są i najlepsze modele 2020 roku, podajemy poniżej ranking sporządzony przez serwis TechRadar.pl.

10 najlepszych modeli krzeseł do gier 2020

1. Sekretny Tytan

2. NobleChairs Epicka prawdziwa skóra

3. Autonomiczny ErgoChair 2

4. SecretLab Omega 2020

5. Krzesło gamingowe NobleChairs Hero Black Edition

6. Corsair T2 Road Warrior Road

7. Krzesło gamingowe NobleChairs Icon

8. Krawędź GX1

9. Vertagear Gaming Series Trigger 350 Special Edition

10. Korsarz T3

Zostaw swoją ocenę