kategoria
przewodnik

Złóż wniosek o kredyt hipoteczny online: wycena, wymagania i podpisanie aktu

Najskuteczniejszym sposobem na znalezienie banku z najlepszymi stopami procentowymi oraz złożenie wniosku i uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup domu jest skorzystanie z kredytów hipotecznych online, porównanie ofert i wybranie najlepszego banku.

Jeśli myślisz o kupić dom i Ty chcesz ubiegać się o kredyt hipoteczny, powinieneś wiedzieć, że od kilku lat ja stopy procentowe pobierane przez banki bassi i dlatego jest to dużo wygodnie jest ubiegać się o kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu.

Podejmując się takiej operacji, łatwo się zniechęcić, myśląc o tysiącach dokumentów, które należy wypełnić i o wielu dokumentach, które należy uzyskać. Wiedz, że rzeczywistość jest mniej problematyczna niż się wydaje i że dzięki internetowi (po raz kolejny) praca, którą będziesz musiał wykonać, nie jest aż tak skomplikowana.

Jak ubiegać się o kredyt bankowy i uzyskać go online

W tym artykule postaramy się wyjaśnić różne fazy, które poprzedzają i składają się na proces zaciągania kredytu hipotecznego na zakup domu. Jak zobaczysz, większość pracy poprzedzającej podpisanie kredytu hipotecznego jest wykonywana przez ludzi porównywarki ofert kredytów hipotecznych banków.

Najbardziej znany jest Kredyty hipoteczne w Internecie. Urodzony, aby pomagać rodzinom i konsumentom wybierz najdogodniejsze rozwiązanie hipoteczne w oparciu o Twoje potrzeby, platforma ta stała się naprawdę przydatnym, a nawet niezbędnym narzędziem dla osób stawiających pierwsze kroki w kierunku zakupu domu. 

Su Najlepsze rabaty będziesz miał okazję skorzystać z ok dalsze oszczędności, kiedy zwrócisz się do kredytów hipotecznych online, dzięki oferty oraz kody rabatowe do wykorzystania podczas składania wniosku o kredyt hipoteczny. 

Jak poprosić o wycenę i porównać ją online

Zobaczmy teraz, jakie kroki należy wykonać, jeśli zdecydowałeś się poprosić o pożyczkę na zakup domu.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest połączenie offline i polega na skontaktowaniu się z bankiem, aby sprawdzić, na jakich warunkach i pod jakimi warunkami udzieli Ci kredytu hipotecznego.

Nawet jeśli wydają Ci się one najlepszymi możliwymi warunkami, prawdopodobnie tak nie jest i warto zapoznać się z ofertami innych banków. Najlepszym sposobem na to jest poproś o wycenę porównać wszystko Warunki i stosowane stawki od innych instytucji kredytowych. Masz dwie możliwości:

  • Przyjdź osobiście we wszystkich oddziałach wybranych banków po wcześniejszym umówieniu się.
  • Polegaj na witrynach takich jak Mutui Online kto wykona tę pracę za Ciebie, oferując Ci serię ofert do porównania wolny e bez zobowiązań.

Uważamy, że nie trzeba długo zastanawiać się, który wybór będzie najlepszy. Kontynuować.

Wymagania dotyczące uzyskania kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości

Banki normalnie finansują do 80% wartości nieruchomości, więc pozostałe 20% będziesz musiał ustawić w momencie zakupu. Jeśli nie masz takiej możliwości, wiedz, że istnieją instytucje bankowe, które oferują dodatkowe gwarancje 100% finansowania od wartości nieruchomości.

Aby otrzymać wycenę online, wystarczy podać dane dotyczące nieruchomości, którą chcesz kupić oraz swojej sytuacji osobistej i finansowej. W szczególności musisz wskazać:

  • Informacje osobiste i rodzinne: dane osobowe, miejsce zamieszkania, skład rodziny, dzieci pozostające na utrzymaniu itp.
  • Informacje o zatrudnieniu i dochodach: aktualne zatrudnienie (pracownik lub osoba samozatrudniona), dochody, inne zaciągnięte zobowiązania finansowe itp. 
  • Informacje o nieruchomości: dane techniczne, takie jak powierzchnia, kategoria, rok budowy, wartość itp. 

Wprowadź te informacje - które możesz znaleźć u swojego pracodawcy, księgowego, w kawiarni, u agenta nieruchomości lub bezpośrednio od sprzedawcy nieruchomości - dostaniesz cytaty, które możesz porównać, aby zdecydować, do których banków przekazać żądanie.

Przy swoim boku będziesz stale mieć konsultant, która ustali dla Ciebie terminy spotkań i zapewni Ci wszelkie potrzebne wsparcie. 

Etapy procedury uzyskania kredytu hipotecznego

Raz wybranego banku (lub bankami), będziesz zobowiązany do podania części informacji określonych powyżej poprzez przesłanie dokumentów (takich jak zeznanie podatkowe), aby umożliwić bankowi przetworzenie wstępna opinia wykonalności, co stanowi pierwszą przeszkodę do pokonania.

Opinia ta będzie pozytywna, jeśli bank analizując przekazane dane wyliczy, że relacja rata/dochód nie przekracza 30-35%, co oznacza, że ​​kwota spłaty kredytu hipotecznego nie przekracza Twojego miesięcznego dochodu netto o ten przedział procentowy. Praktyka będzie kontynuowana dopiero, gdy wstępna opinia będzie pozytywna. 

Gdy pokonasz tę przeszkodę, zostaniesz o to poproszony prześlij bardziej szczegółowe dokumenty, w celu zapewnienia weryfikacji wymagań. Paski wypłat, formularz CUD, Unico, badanie katastralne i plan, sprzedaż wstępna, akt pochodzenia, świadectwo zamieszkania itp. Tymczasem bank wyśle ​​do nieruchomości zaufanego eksperta, sprawdzenia czy podane dane odpowiadają stanowi faktycznemu i samodzielnego oszacowania ich wartości. 

Następnie bank przystąpi do obmyśla, udzielenia lub odmowy pożyczki. Jeśli tak, jeden zostanie ustawiony data podpisania aktu hipoteki i akt sprzedaży, w obecności A notariusz i przedstawiciel banku. Często czynność ta odbywa się bezpośrednio w siedzibie wybranego banku.

z okazji na rzecz banku zostanie ustanowiona hipoteka, które w ciągu najbliższych dni notariusz dokona rejestracji w publicznych księgach wieczystych.

Zostaw swoją ocenę