kategoria
przewodnik

Zamienniki filtrów do karafek Brita: cena, sposób działania i terminy

Dzbanek filtrujący Brita pomoże Ci pożegnać się z plastikowymi butelkami po wodzie i kamieniem. Dzięki kodom rabatowym Brita zaopatrz się w filtry w korzystnych cenach

z Dzbanek filtrujący Brita możesz pożegnać się z plastikowymi butelkami po wodzie, trudem noszenia ich do domu na zakupy, a przede wszystkim z wodą kranową zawierającą metale i odpowiedzialną za osadzanie się kamienia na naczyniach. 

Brita to niemiecka firma znana z oczyszczania wody poprzez systemy takie jak dzbanki wyposażone w filtry, przeznaczone do usuwania metali i kamienia z rur z wodą wodociągową, dzięki czemu nadaje się ona zarówno do picia, jak i do wykorzystania w preparatach kuchennych. 

Dzbanek filtrujący Brita to alternatywne rozwiązanie i wygodny do filtra, który należy nałożyć na kran, który w porównaniu jest znacznie droższy; karafka to pojemnik na wodę ze zintegrowanym systemem filtrowania, specjalnie zaprojektowany tak, aby przepływająca do środka woda wypływała wolna od wszelkich cząstek. 

W tym artykule widzimy, jak działa karafka i system filtrów, a na koniec odkrywamy kody rabatowe Brita, dzięki którym możesz zaopatrzyć się w filtry i zaoszczędzić pieniądze.

Jak działa dzbanek filtrujący Brita

Mówimy o akcesorium o prostym designie, powszechnie używanym przedmiocie, zinterpretowanym na nowo z myślą o ewolucji od prostego pojemnika na wodę do systemu bezpieczne filtrowanie, do codziennego stosowania. Wybór dzbanka filtrującego Brita oznacza rezygnację z używania bidonów w domu, oszczędność pieniędzy i pomoc środowisku poprzez ograniczenie zużycia plastiku. Tak naprawdę wodą przefiltrowaną z karafki można napełnić szklane butelki i zrobić zapasy, aby mieć je pod ręką zawsze, gdy ich potrzebujesz, zarówno do picia, jak i gotowania. Dzięki karafce Brita nigdy nie zabraknie Ci wody, ponieważ możesz ją dostać bezpośrednio z kranu i nie musisz kupować jej ponownie w supermarkecie, marnując pieniądze, czas i wysiłek. Mówimy o akcesorium, które przetrwa lata i może naprawdę zrewolucjonizować Twoje nawyki. 

Dzbanek filtrujący Brita przyda się także podczas przygotowywania potraw i napojów; używanie przefiltrowanej wody np. do przygotowania herbaty i kawy eliminuje osadzanie się kamienia w bojlerze na mleko i moce, a także w rondlach, gdy używamy niefiltrowanej wody do gotowania ryżu lub makaronu.

Filtry Brita: jak działają

Podstawowym elementem karafki Brita jest oczywiście system filtrowania wody wymienne filtry, które zmieniają się po zakończeniu swojej pracy, czyniąc z karafki przedmiot, na który można liczyć z biegiem czasu. Filtr jest do tego przyzwyczajony czysta woda z pozostałości wapienia i innych odpadów, których najlepiej unikać przedostawania się do organizmu.
System filtrujący Brita składa się z dwóch rodzajów filtrów w zależności od modelu:

  • i Filtry Maxtra+, które gwarantują do 4 tygodni pracy i aż do 100 litrów przefiltrowanej wody;
  • i Filtry mikrodyskowe, które uzdatniają do 150 litrów wody i trwają około 4 tygodni. 

Wszystkie typy filtrów Brita wykonane są z mieszanki węgla aktywnego i wymienników jonowych; te ostatnie służą do redukcji niektórych pozostałości metali obecnych w wodzie wodociągowej, nawet jeśli jest ona zdatna do picia, takich jak na przykład ołów i miedź, ale także wapień, chlor i podobne związki, które zmieniają smak i czystość.

Trzeba powiedzieć, że jeśli jesteś przyzwyczajony do picia wody z kranu, to zauważysz różnicę w smaku podczas korzystania z dzbanka filtrującego Brita, przynajmniej na początku; mówimy o smaku, który może być inny, ale lepszy, bo kojarzy się z czystszą i bezpieczniejszą wodą, do której można się natychmiast przyzwyczaić.

Filtry Brita tracą ważność

Obydwa typy filtrów są trwałe jeden miesiąc a czas trwania jest wskazywany przez licznik LED umieszczony na karafce, który wskazuje pozostały tydzień do wymiany. Ta funkcja nazywa się MEMO, a aby go włączyć, wystarczy przytrzymać przycisk START na obudowie, aż na wyświetlaczu pojawią się cztery paski i dwukrotnie migną. 

W prawym dolnym rogu wyświetlacza migająca kropka oznacza, że ​​funkcja MEMO jest aktywna, natomiast liczba kresek na wyświetlaczu wskazuje pozostały czas życia filtra. Każdy słupek odpowiada w przybliżeniu jednemu tydzieńowi i ogólnie filtry Brita należy wymieniać co cztery tygodnie. 

W przypadku prawidłowego przechowywania, tj. w temperaturze od 1 do 50 stopni, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego światła słonecznego oraz zapakowanego w oryginalne opakowanie, filtry Brita mogą pozostać nadające się do użytku przez lata.

Cena karafki Brita

Cena z karafki Brita wynosi 20 euro w zależności od modelu, ale weź pod uwagę realną użyteczność takiego akcesorium: filtrowana i czysta woda tak często, jak chcesz, zero odpadów plastiku, nie będziesz już musiał ładować skrzynek z wodą z supermarketu do domu.
Jedyny dodatkowy wydatek po zakupie karafki dotyczy filtrów Brita, które, jak widzieliśmy, wytrzymują do czterech tygodni, a zatem nie stanowią kosztownego wydatku. 

Za uratować miej na nich oko promocje dedykowane do karafek Brita, korzystając z tych w obniżonych cenach, które wymagają zakupu karafki i serii filtrów sprzedawanych razem. Zachęcamy również do skorzystania z Kody rabatowe Brita na naszej stronie, dzięki której możesz zaoszczędzić na zakupie filtrów, a także karafki!

Odkryj kody rabatowe Ebay, które możesz wykorzystać przy zakupie produktów Brita

Zostaw swoją ocenę