kategoria
przewodnik

Środki odstraszające komary: jakie są najlepsze i gdzie je kupić

Przewodnik pozwalający poznać składniki aktywne i różne formaty najskuteczniejszych środków odstraszających komary. Poznaj kody rabatowe, dzięki którym kupisz je po obniżonych cenach w najlepszych sklepach internetowych.

Jeśli szukasz rozwiązania dla chroń się przed komarami, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule podamy kilka porad na ten temat jak wybrać środek odstraszający komary na skórę odpowiedni do Twoich potrzeb, biorąc pod uwagę, że na rynku dostępne są różne typy, każdy o innej charakterystyce i skuteczności.

Na końcu wpisu znajdziesz także listę sklepy internetowe na którym możesz kupić swój ulubiony produkt a obniżone cenydzięki kody rabatowe dostępne w najlepszych rabatach. 

Repelenty przeciw komarom: rodzaje, skuteczność i bezpieczeństwo

Wraz z nadejściem pięknej pory roku regularnie pojawia się problem komarów. Jeśli nie należysz do grona szczęśliwców, na których te owady nie polują, powinieneś poznać rozwiązanie chronić Cię przed ich ukąszeniami.

Jednym z najpopularniejszych środków na komary są środki odstraszające komary. Są wprowadzane do obrotu różne formy: spray, przyklejenie, roll on, itp. i zawierają różne aktywne zasady, co sprawia, że ​​są mniej więcej efektywny e bezpieczny. Mówiąc o środkach odstraszających komary, mamy na myśli: 

  • wyroby medyczne i chirurgiczne (PKW) 
  • produkt biobójczy

zarejestrowany i zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia, którego skuteczność i bezpieczeństwo zostały przetestowany.

Każdy inny produkt, który nie mieści się w tych kategoriach, jest częścią kosmetyki a na etykiecie znajdziesz po prostu listę składników, które je tworzą (np. szampon lub filtr przeciwsłoneczny). Tam realna skuteczność tych produktów, na bazie naturalnych substancji, takich jak trawa cytrynowa, lawenda czy tymianek, jest przedmiotem dyskusji, szczególnie w kontekście trwania ich działania.

Aktywne składniki środków odstraszających komary

Według badań przeprowadzonych przez AltroconsumoSpośród 57 środków odstraszających komary najczęstszymi składnikami aktywnymi okazały się: cytrodiol, cytrepel, Deet e ikarydyna

Pierwsze dwa pochodzą z naturalne pochodzenie. Citrepel pochodzi z olejku Cymbopogon winterianus i ma stężenie fitoaktywne aż do 75%. Cytrodiol pochodzi z oleju z Eukaliptus citriodora i citronellale i ma stężenie 66%. To są rezultaty efektywny w ochronie przed komarami przez kilka godzin już od stężenia 10%. Można je również stosować dzieci. 

Deet i ikarydyna są produkty syntetyczne, bardzo skuteczny, nawet przez kilka godzin, co jednak może powodować podrażnienie skóry i oczu a zwłaszcza deet, jak się okazuje szkodliwy dla środowiska morskiego. Zalecamy ich stosowanie do krótkie okresy lub podczas podróży do obszarów ryzyka. Deet nie jest odpowiedni dla dzieciikarydynę można stosować już od 2. roku życia. 

Formaty środków odstraszających komary

Jak wspomniano, środki odstraszające komary są sprzedawane w różnych postaciach.

  • Lo Spray jest praktyczny i łatwy w aplikacji, jedyna uwaga: należy uważać, aby nie rozpylić go w wrażliwe miejsca, takie jak oczy lub usta.
  • Kij e tocz się idealnie nadają się do zakrycia małych partii ciała, np. kostek czy szyi.
  • Mleko e żel można je łatwo rozprowadzać bez ryzyka wdychania.
  • Le chusteczkipodobnie jak roll-ony idealnie nadają się do zakrycia małych partii ciała.  

Gdzie kupić środki odstraszające komary w Internecie

Oprócz tradycyjnych sklepów, środki odstraszające komary można kupić na głównych platformach e-commerce oraz w sklepach internetowych specjalizujących się w produktach DIY i higienie osobistej. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem środka odstraszającego komary, mamy dla Ciebie taką ofertę lista sklepów gdzie znajdziesz produkty oparte na wymienionych składnikach aktywnych, które możesz wybierać w różnych formatach.

Używanie kodów rabatowych które znajdziesz w Best Discounts, będziesz mógł otrzymać dalsze oszczędności przy zakupie środków odstraszających komary. Skorzystaj i zapamiętaj regularnie sprawdzaj stronęprzed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu online. 

10 sklepów internetowych, w których kupisz środki odstraszające komary

Aby sprawdzić dostępne kody rabatowe, kliknij na interesujący Cię sklep, skopiuj kod rabatowy i wklej go w fazie zakupu.

Zostaw swoją ocenę