kategoria
przewodnik

Oczyszczacze powietrza: jak działają, skuteczność i oferty online

Oczyszczacze powietrza: czym są i jak działają Oczyszczacze powietrza, czyli oczyszczacze powietrza, to urządzenia przenośne, które dzięki działaniu poszczególnych filtrów są w stanie oczyścić z zanieczyszczeń powietrze w otoczeniu, w którym się znajdują. Chociaż nigdy nie zostało to udowodnione naukowo…

Oczyszczacze powietrza: czym są i jak działają

I oczyszczacze powietrza o oczyszczacze powietrza są to urządzenia przenośne, które dzięki działaniu specjalnych filtrów są w stanie oczyścić z zanieczyszczeń powietrze w otoczeniu, w którym się znajdują. Chociaż nigdy nie zostało naukowo udowodnione, że są w stanie zapobiegać chorobom układu oddechowego, są przydatne dla osób cierpiących na tego typu patologię lub zaburzenia.

Jakie rodzaje cząstek i zanieczyszczeń mogą filtrować oczyszczacze powietrza?

Liczne badania wykazały, że dobrej jakości oczyszczacz powietrza, taki jak Dyson czysta fajna, jest w stanie usunąć roztocza, pyłek, formy i inne alergeny, a także drobne proszki smogu i zanieczyszczeń powietrza. Według niektórych testów przeprowadzonych przez witrynę Altroconsumo.it w rzeczywistości wydaje się, że oczyszczacze powietrza, jeśli są stosowane prawidłowo, przyczyniają się do tego zmniejszyć objawy alergicznego nieżytu nosazwłaszcza u osób uczulonych na tzw. środki wziewne.

Oczywiście wydajność każdego urządzenia różni się w zależności od modelu i zastosowanych filtrów. W każdym razie oczyszczacze powietrza sprawdziły się mniej skuteczne w pochłanianiu innych rodzajów zanieczyszczeń, Przede wszystkim Lotne związki organiczne, chemikalia – niektóre potencjalnie rakotwórcze, takie jak benzen i formaldehyd - pochodzący z palić papierosy, produkty dla sprzątanie domu, malatura mebli i ścian, profumi dla środowiska i Tkanki zasłon i sof.

Jeżeli chcesz zgłębić temat możesz zarejestrować się na stronie Altroconsumo.it gdzie zostając członkiem będziesz miał możliwość zapoznania się z wynikami testów przeprowadzonych na 7 modelach robotów sprzątających.

Koronawirus: czy oczyszczacze powietrza są skuteczne w walce z Covid-19?

Technicznie rzecz biorąc, filtry wysokiej jakości oczyszczacza powietrza są w stanie wychwycić cząsteczki wirusa SARS-CoV-2, które mają średnicę około 0,125 mikrona, a zatem są znacznie większe niż te, które te urządzenia są w stanie wychwycić.

Nie zostało jednak naukowo udowodnione, że oczyszczacze powietrza są w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się czynników zakaźnych, takich jak koronawirus, a eksperci są zgodni, że skuteczniejsze jest otwieranie okien przez kilka minut kilka razy dziennie.

W każdym razie filtry, w które są wyposażone, po prostu zatrzymują wirusa, a nie go eliminują, dlatego przy wymianie filtra zawsze warto zwrócić uwagę i zastosować środki zapobiegawcze, do których jesteśmy przyzwyczajeni (przede wszystkim rękawiczki i maseczka).

Jonizatory i generatory ozonu

Niektóre oczyszczacze powietrza wykorzystują technologię tzw jonizacja, zdolne do blokowania namnażania się pleśni i bakterii, ale nie do usuwania innych zanieczyszczeń. Dodatkowo urządzenia te mogą generować ozon, który już w małych stężeniach w zamkniętym środowisku jest szkodliwy dla organizmu.

Najlepsze marki oczyszczaczy powietrza: Dyson, Philips, Beghelli, Xiaomi, oferty online

Oczyszczacze powietrza można kupić online w sklepach głównych sklepów e-commerce i elektronicznych, takich jak Amazonka, eBay, ePrice, Mediaworld, Euronics e Unieuro. Na Best Discounts znajdziesz kupony i kody rabatowe na zakup oczyszczaczy powietrza po jeszcze niższych cenach w każdym z tych sklepów. Poniżej znajdziesz kilka modeli w różnych przedziałach cenowych.

DYSON Pure Hot + Cool

Oczyszcza, ogrzewa i odświeża powietrze w całym pomieszczeniu.

Wyposażony w trzy inteligentne czujniki i dwa specjalne filtry, jest w stanie wykryć i wychwycić cząsteczki zanieczyszczające oraz niewidoczne gazy, rozprowadzając oczyszczone powietrze w każdy zakątek pomieszczenia.

Urządzenie wytwarza mocny i równomierny przepływ ponad 290 litrów oczyszczonego powietrza na sekundę i można nim zdalnie sterować za pomocą aplikacji Dyson Link, która dostarcza w czasie rzeczywistym dane dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz, temperatury, wilgotności i pozostałej żywotności filtra.

Oczyszczacz powietrza Philips z serii 3000i

Czyste, wolne od alergenów powietrze w zaledwie kilka minut.

Wykrywa i usuwa w czasie rzeczywistym trzy główne zagrożenia powietrza w pomieszczeniach: cząsteczki, szkodliwe gazy i alergeny. Oznaczenie kolorami jakości powietrza pozwala łatwo zidentyfikować stan powietrza w domu na górnej części oczyszczacza powietrza.

Specjalny filtr ma 3 warstwy. Filtr wstępny wychwytuje kurz i włosy, filtr z węglem aktywnym usuwa szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy, filtr NanoProtect HEPA wychwytuje ultradrobne cząsteczki o wielkości zaledwie 0,003 mikrona.

Oczyszczacz Beghelli SanificaAria 30

Odkażacze powietrza z opatentowaną technologią UV-OXY.

Ta gama profesjonalnych środków dezynfekujących UV-C wykorzystuje opatentowaną technologię uvOxy® i ma sprawdzoną skuteczność do 99,9% w stosunku do wirusów i bakterii, bez emisji ozonu i bez narażenia na źródła UV-C.

System wentylatorów kieruje powietrze do wnętrza SanificaAria, a po kontakcie ze światłem ultrafioletowym wychodzi oczyszczone, unikając szkodliwego bezpośredniego kontaktu z promieniami ultrafioletowymi i zapobiegając wytwarzaniu ozonu.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Idealny do mieszkań średniej wielkości.

Testowany pod kątem eliminacji 99.97% cząstek w mniej niż kwadrans w środowiskach o powierzchni do 72 metrów kwadratowych, przy maksymalnej mocy emituje przepływ 10.000 XNUMX litrów czystego powietrza na minutę.

Wyposażony w standardowy filtr zdolny do redukcji PM 2.5 do prawie zera oraz 2 inne filtry przeciw bakteriom i roztoczom, które można kupić osobno, tym urządzeniem można zarządzać zdalnie za pomocą aplikacji Xiaomi Mi Home.

Zostaw swoją ocenę