kategoria
przewodnik

Ogniotrwały kamień do pizzy: kody rabatowe i oferty online

Odkryj najlepsze sklepy internetowe, w których możesz tanio kupić kamień do pieczenia pizzy, oszczędzając dzięki naszym kodom rabatowym.

Jeśli jesteś Miłośnik pizzy kto lubi eksperymentować z nowymi przepisami i nowymi ciastami, proponujemy rozwiązanie kulinarne, które koniecznie powinieneś wypróbować: kamień ogniotrwały do ​​pizzy

Prawdopodobnie już o nim słyszeliście, z drugiej strony jego zastosowanie nie ogranicza się tylko do gotowania pizzy, ale ma szerokie zastosowanie w kuchni. Jednak naszym skromnym zdaniem to właśnie w przypadku pizzy kamień ogniotrwały oferuje to, co najlepsze. Jest to idealne narzędzie do piec pachnącą pizzę, jakby były gotowane w piecu opalanym drewnemnawet przy użyciu domowego piekarnika elektrycznego. 

Co to jest kamień do pieczenia

Niezależnie od zastosowania w kuchni, kamień do pieczenia jest prawdziwy Kamienna płyta, które należy włożyć do piekarnika. Jego szczególny skład mineralny sprawia, że ​​jest porowaty, a zatem zdolny do obu wchłonąć wilgoć z ciastazarówno ciepło piekarnika, zwiększenie temperatury gotowania, która normalnie w standardowym piekarniku elektrycznym nie przekracza 250°C.

Jak używać kamienia ogniotrwałego

Nic prostszego. Po prostu umieść kamienną płytę na ruszcie piekarnika, a gdy piekarnik osiągnie odpowiednią temperaturę, połóż pizzę na powierzchni ogniotrwałego kamienia za pomocą łopaty (często sprzedawanej razem z nią). Pamiętaj, aby wybrać płytę kamienną dostosowaną do wymiarów Twojego urządzenia.  

Dzięki wyższe temperatury sprzyja przegrzaniu kamienia ogniotrwałego i wchłoniętej przez niego wilgoci ciasta, pizza będzie bardziej chrupiąca i podobne do tego pieczonego w piecu opalanym drewnem.  

Tak naprawdę główna różnica w porównaniu z pizzą z patelni polega na tym, że ta ostatnia po włożeniu do piekarnika potrzebuje czasu, aby się nagrzać. Jednak kładąc pizzę bezpośrednio na gorącym kamieniu, upiecze się ona znacznie szybciej, mogąc liczyć na wydzielające się duże ciepło. W rzeczywistości kamień odwzorowuje cegły, które stanowią podstawę najbardziej klasycznych pieców opalanych drewnem. 

Gdzie kupić kamień do pieczenia pizzy

Na głównych można kupić ogniotrwały kamień do pizzy platformy handlu elektronicznego i na sklepy internetowe specjalizują się w sprzedaży przedmioty kuchenne.

Znajdziesz je w różnych rozmiarach, prostokątne lub okrągłe, a dodając kilka euro kupisz je wyposażone łopata, który polecamy, gdyż jest on niezbędny do prawidłowego ułożenia pizzy na kamieniu. 

Poniżej przedstawiamy listę sklepów, w których można kupić ogniotrwałe kamienie do pizzy Prezzi ekonomiczne. Na tych stronach możesz używać m.in kody rabatowe które znajdziesz w Migliori Rabaty i które podajemy poniżej wraz z wygodnymi linkami.

Zawsze pamiętaj, aby przed dokonaniem zakupu sprawdzić dostępność ofert i kodów rabatowych w Najlepszych Rabatach, aby móc cieszyć się dalszymi oszczędnościami. 

10 sklepów, w których można kupić ogniotrwały kamień do pizzy online 

Aby sprawdzić dostępne kody rabatowe, kliknij linki powiązane z każdym sklepem.

Zostaw swoją ocenę