kategoria
przewodnik

Nowa telewizja naziemna cyfrowa: bonusy za zakup kompatybilnych telewizorów i kody rabatowe na dekoder

Przejście na nową telewizję naziemną zakończy się w czerwcu 2022 r., a od września 2021 r. wiele starych telewizorów nie będzie już działać. Dowiedz się, jak sprawdzić, czy Twój telewizor jest kompatybilny i jak uzyskać premię za złomowanie telewizora w wysokości 100 EUR.

Nowa naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2: kiedy i jakie zmiany

Już od 7 lipca każdy chętny kup nowy telewizor będą mogli skorzystać z tzw.Bonus za złomowanie telewizora”, wkład gospodarczy zapewniony przez rząd w celu zachęcenia złomowanie starego sprzętu AGD i zakup nowych. Maksymalna kwota bonusu jest € 100.

Środek ten jest dodawany do stary „premia telewizyjna” w wysokości 50 euro, dostępny już od kilku lat. Pytanie pojawia się spontanicznie: po co te zachęty?

Nie wszyscy wiedzą, że we Włoszech rozpoczęło się odliczanie, które doprowadzi do nowy cyfrowy naziemny DVB-T2. Obecny system transmisji DVB-T1 będzie stopniowo porzucany i ostatecznie odłożony na bok od czerwca 2022 r.

Gdy już nastąpiło przejście, wiele telewizorów nie będzie już odbierać sygnału nowej cyfrowej telewizji naziemnej i w związku z tym nie będą już nadawać się do oglądania telewizji.

Jak sprawdzić, czy Twój telewizor jest kompatybilny z nową cyfrową naziemną naziemną

Ogólnie rzecz biorąc, każdy telewizor zakupiony po 1 stycznia 2017 roku powinien nadawać się do odbioru sygnału telewizyjnego. Jeśli chcesz sprawdź, czy Twój telewizor jest kompatybilny ze standardami nowej naziemnej telewizji cyfrowej, to Ci wystarczy dostrój go do kanałów 100 lub 200 i zaznacz co pojawia się na ekranie.

 • Jeśli zobaczysz ekran z informacją: „Przetestuj główny HEVC10” (nawet tylko na jednym z dwóch kanałów), możesz być spokojny: Twój telewizor jest kompatybilny z nowym DVB-T2.
 • Se nic się nie pojawia zamiast tego od czerwca 2022 r. będziesz musiał interweniować. Oto jak to zrobić.

Jeśli masz zakupiony telewizor przed 2017 rokiem i sprawdziłeś, że to nie zadziała, masz dwie dostępne opcje:

 • złomuj to e Kup nowy, korzystając z „premii za złomowanie telewizorów” Ministerstwa Rozwoju;
 • kup dekoder który po podłączeniu do starego telewizora umożliwi dalszy odbiór nowego sygnału DVB-T2. Trochę jak to miało miejsce, gdy kilka lat temu nastąpiło przejście z telewizji analogowej na naziemną telewizję cyfrową.

Co stanie się od września 2021 r.?

W rzeczywistości przejście rozpoczną się już we wrześniu 2021 r, ponieważ począwszy od tej daty będzie obowiązywał przejście na standard MPEG4.

Wiele telewizorów zakupiony przed 1 stycznia 2017 r mogą zacząć mieć problemy z odbiorem i przestać działać już we wrześniu 2021 rjednak będący standardem MPEG4 już wdrożony telewizory w sprzedaży od około dziesięciu lat, będzie dotyczyć mniejszej liczby urządzeń w porównaniu z problemem naziemnej telewizji cyfrowej.

Za weryfikacja jeśli twój jest wśród nich, to ci wystarczy dostrój go do kanałów od 501 wzwyż obecnej telewizji cyfrowej naziemnej. Jeśli widzisz kanały nie masz się czym martwić, Twój telewizor będzie działał nawet po wrześniu 2021 roku. W przeciwnym razie musisz podjąć działania zgodnie z sugestiami.

Jak działają stare „premia telewizyjna” i „premia za złomowanie telewizji”.

Il stary „bonus telewizyjny”:

 • ma wartość 50 €;
 • można za niego kupić zarówno dekoder, jak i telewizor;
 • może pokryć całą kwotę zakupu;
 • Mogą z niego skorzystać rodziny z dochodem ISEE mniejszym niż 20.000 XNUMX euro.

Nowy „bonus za złomowanie telewizorów”:

 • jest to rabat 20% i maksymalnie do 100 € na zakup nowego telewizora;
 • nie dotyczy dekodera;
 • Nie ma limitu dochodów.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli spełnisz wymagane wymagania, oba bonusy kumulują się. 

Gdzie kupić dekoder lub nowy telewizor online

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić dekoder, czy zezłomować swój stary telewizor, modele najlepszych marek znajdziesz w wyprzedażach na głównych platformach e-commerce oraz w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży sprzętu AGD.

Poniżej oferujemy Ci jeden lista sklepów gdzie można kupić dekodery i telewizory kompatybilne z nową cyfrową telewizją naziemną po zdecydowanie korzystnych cenach. Użyj I kody rabatowe na którym znajdziesz Najlepsze rabaty (linki podano poniżej) dla uzyskać dalsze oszczędności w tych sklepach internetowych.

11 sklepów internetowych, w których kupisz dekoder lub telewizor

Aby sprawdzić dostępne kody rabatowe, kliknij na interesujący Cię sklep, skopiuj kod rabatowy i wklej go w fazie zakupu.

 1. ŚWIAT ŚREDNI
 2. UNIEURO
 3. EURONIKA
 4. EXPERT
 5. AMAZON
 6. EPRICE
 7. PHILIPS
 8. EBAY
 9. MOCNA CENA
 10. QVC
 11. SKLEP INTERNETOWY MD
Zostaw swoją ocenę