kategoria
przewodnik

Notebook do gier: funkcje i oferty ekonomiczne online

Często są drogie, ciężkie, nieporęczne i mają krótką żywotność baterii, mimo to uwielbiamy je, ponieważ pozwalają nam bawić się gdziekolwiek jesteśmy. Mówimy o notebookach gamingowych, które dzięki swojej doskonałej wydajności pozwalają nam przeżyć niezapomniane wrażenia z grania…

Często są drogie, ciężkie, nieporęczne i mają krótką żywotność baterii, mimo to uwielbiamy je, ponieważ pozwalają nam bawić się gdziekolwiek jesteśmy. Porozmawiajmy o notebook do gier, które dzięki doskonałej wydajności pozwalają nam cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami z gry pomimo swoich rozmiarów.

Pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać przed zakupem notebooka do gier, brzmi: czy naprawdę tego potrzebuję? Wydaje się to trywialne, ale Laptop do gier nie może zastąpić komputera stacjonarnego, ani nie można go ocenić jako alternatywy ze względu na koszty, wydajność i komfort gry.

Możliwe przydatne dla osób często podróżujących i potrzebuje urządzenia, które można przewieźć w dowolne miejsce. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż bez źródła zasilania – np. w samolocie – bateria gamingowego notebooka rozładowuje się już po kilku godzinach, a jego niezbyt kompaktowe wymiary sprawiają, że noszenie go w ciągu dnia jest niewygodne.

Kolejnym pytaniem, które należy zadać, jest czy będziesz go używał tylko do zabawy, czy też do innych rzeczy, być może nad tym popracować, ponieważ w zależności od przypadku niektóre komponenty sprzętowe będą musiały być preferowane w stosunku do innych, jak zobaczymy później.

Notebook do gier: funkcje i komponenty

Powiedziawszy to, przejdźmy do cech, które musi posiadać dobry notebook do gier. Podsumujemy je schematycznie poniżej, bez wchodzenia w szczegóły techniczne.

Waga i wymiary

Waga notebooka do gier może się różnić od 2 do 5 kgogólnie obowiązuje zasada mniejsza waga = niższa wydajność. The rozmiar ekranu są fundamentalne, również w tym przypadku należy znaleźć kompromis pomiędzy łatwością transportu a przyjemnością grania przed ekranem 18-calowym zamiast 13-calowym, biorąc pod uwagę, że większe laptopy do gier mogą sięgać wymiary 50x35 cm.

Karta graficzna i wideo

Karta graficzna ma fundamentalne znaczenie i stanowi różnicę między klasycznym notebookiem a notebookiem do gier. On jest mistrzem Nvidia, montowany zarówno w modelach średniej i niskiej półki, jak i przede wszystkim w urządzeniach z najwyższej półki. Wśród najlepszych modeli kart graficznych do laptopów do gier znajdziemy:

 • Nvidia RTX-20 (wyższy koniec)
 • Nvidia 1660 (średni zakres)
 • Nvidia GTX1550  (zakres ekonomiczny) 

Edytor

Podobnie jak karta graficzna, dobra CPU ma to fundamentalne znaczenie, ponieważ wpływa na wszystkie ogólne aspekty maszyny, zapewniając lepsza wydajność nawet podczas grania. Procesory najczęściej instalowane w laptopach do gier to Intel. Możesz wybierać pomiędzy i5, i7 o i9 zgodnie z wymaganiami. Jeśli korzystasz z programów do transmisji strumieniowej na żywo, które zużywają znaczną część mocy procesora, zaleca się wybranie i7 lub i9, w przeciwnym razie i5 będzie w porządku.  

RAM

Minimalne wymagania dotyczące dobrej pamięci RAM, wystarczającej do zagwarantowania płynności zarówno podczas grania, jak i przeglądania, to 8 GB. Wraz ze wzrostem mocy wzrasta cena. Wspaniały kompromis jakość/cena to 16 GB RAM.

Pamięć magazynowa

Rada jest taka, aby wybrać jeden Pamięć SSD, potężniejsze niż stare dyski twarde, które są nadal szeroko rozpowszechnione. W razie potrzeby można rozważyć rozwiązania hybrydowe, w których pamięć SSD o pojemności 128 lub 256 GB, na której zainstalujemy system operacyjny i najczęściej używane gry, można połączyć z dyskiem twardym o pojemności 500 GB i więcej do przechowywania danych. plik.

Schermo

Ekran musi być odpowiedni dla wybranej karty graficznej. Może być błyszczący lub matowy, pierwszy oferuje większą jasność, ale w warunkach silnego naturalnego oświetlenia może dawać irytujące refleksy, drugi dobrze dostosowuje się do słabego oświetlenia, ale kolory są mniej jasne.

La rozdzielczość monitora gamingowego notebooka ze średniej półki nie może być niższa od klasycznego standardu Full HD 1920 x 1080. Jeśli pójdziemy w górę przedziału cenowego, dużą popularnością cieszą się urządzenia z ekranami 4K i rozdzielczością 3840 x 2160. Nawet Częstotliwość odświeżania jest to ważny aspekt, jeśli chcesz uzyskać wysoką jakość wykonania, nie powinien on schodzić poniżej 120 / 140Hz. Być może zechcesz rozważyć jeden z nich ekran dotykowy, ale nie jest to istotny aspekt w grach i zużywa więcej baterii.

bateria

Jak wspomniano, bateria laptopa do gier nie wytrzymuje zbyt długo, od 3 do 6 godzin, zwłaszcza w zależności od moc karty graficznej i rozmiar ekranu.

cena

Ogólnie rzecz biorąc, notebook do gier jest znacznie droższy niż zwykły laptop. Można uwzględnić trzy przedziały cenowe:

 • tanie notebooki od 600 € do 1.200 €
 • notebook średniej klasy od 1.200 € do 2.000 €
 • wysokiej klasy notebook ponad € 2.000

Najlepsze notebooki do gier: tanie oferty online 

Najlepsze notebooki do gier można kupić w głównych witrynach e-commerce oraz w sklepach internetowych sklepów z elektroniką. W Best Discounts znajdziesz kupony i kody rabatowe na zakup ulubionego notebooka do gier w jeszcze niższych cenach AmazonkaePriceMediaworldUnieuro o Euronics.

Jeśli jesteś ciekaw, co najlepszy notebook do gier 2021, podajemy poniżej ranking sporządzony przez serwis Techradar. Aby poznać ceny kliknij na modele.

10 najlepszych notebooków do gier w 2021 roku

  1. Asus ROG SE G14
  2. Asus TUF-A15
  3. MSI GS66 Stealth
  4. Asus ROG Zephyrus M15 GU502
  5. MSI GT76 Titan
  6. Asus ROG Zephyrus S GX701
  7. Razer Blade 15 (2020)
  8. Zawodnik MSI GE66
  9. Gigabajt Aorus 17G
  10. Dell G5 15 SE (2020)

  Zostaw swoją ocenę