kategoria
przewodnik

Najlepsze smartwatche: funkcje, funkcje i oferty online

Smartwatch, wystarczy przetłumaczyć to słowo z angielskiego, aby zrozumieć, jak przydatne mogą być te urządzenia i uprościć drobne czynności, które każdy z nas wykonuje na co dzień. W rzeczywistości technologia zastosowana w tych „inteligentnych zegarkach” pozwala zawsze mieć…

Smartwatch, wystarczy przetłumaczyć to słowo z angielskiego, aby zrozumieć, jak przydatne mogą być te urządzenia i uprościć drobne czynności, które każdy z nas wykonuje na co dzień. Tak naprawdę technologia zastosowana w tych „inteligentnych zegarkach” pozwala zawsze mieć większość funkcji smartfona na nadgarstku.

Dzięki smartwatchowi poza najbardziej podstawowymi czynnościami, takimi jak odebranie telefonu, przeczytanie lub wysłanie wiadomości na Whatsappie czy wysłanie e-maila, możliwe jest korzystanie z wielu aplikacji identycznych z tymi zainstalowanymi na Twoim smartfonie i co jest rzeczą oczywistą że ten aspekt otwiera świat możliwości.

Możesz to wykorzystać, robiąc to aktywność fizyczna, korzystając z funkcji liczenia kroków lub monitorując ciśnienie krwi i tętno. Jeśli posiadasz system Automatyka domowamoże służyć do włączania i wyłączania światła, podnoszenia i opuszczania rolet oraz ogólnie do obsługi wszystkich systemów automatyki domowej.

Krótko mówiąc, wbrew nazwie, smartwatcha nie należy w żadnym wypadku uważać za nieco bardziej zaawansowany zegarek, a raczej jako rozszerzenie – lub, jak kto woli, urządzenie peryferyjne – urządzenia, do którego jest podłączony.

Jak wybrać najlepszy smartwatch: główne cechy

Zanim opiszemy różne typy smartwatchów i funkcje, jakie powinny posiadać te urządzenia, warto je poznać zrozum, jaki użytek chcesz z tego zrobić. Na przykład niektóre mogą działać jako przedłużenie telefonu, podczas gdy inne są sprzedawane jako urządzenia skupiające się szczególnie na zdrowiu.

W tym sensie warto zadać sobie kilka pytań, aby zrozumieć, czym one są aspekty, na których najbardziej Ci zależy e czynności, które są wykonywane najczęściej.

 • Czy używam go do uprawiania sportu? W tym przypadku wybiorę zegarek z czujnikiem tętna i GPS.
 • Czy będę musiał go nosić na plaży lub na basenie? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, musi być wodoodporny.
 • Czy podobałby mi się, gdyby wyglądał jak klasyczny chronograf? W tym przypadku projekt będzie miał pierwszeństwo przed innymi cechami.

Kiedy te aspekty zostaną wyjaśnione, stanie się to możliwe ocenić cechy i funkcje smartwatcha.

Dostępny system operacyjny i aplikacje

Wybór systemu operacyjnego smartwatcha Zależy to od systemu operacyjnego smartfona które posiadasz. Istnieją trzy najpopularniejsze systemy operacyjne dla smartwatchów:

 • System operacyjny Apple Watch, kompatybilny TYLKO z iPhone (od iPhone'a 5 i nowszych), który jest właścicielem Beyond Dostępnych jest 20.000 XNUMX aplikacji.
 • WearOS firmy Google, kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Android (od wersji 4.4 wzwyż), a na niektórych urządzeniach także z iPhonem, ale z mniejszą funkcjonalnością niż w przypadku używania z urządzeniami z Androidem. Google Wear też to ma tysiące aplikacji zoptymalizowane dla Twojej platformy i pozwala zainstalować je bezpośrednio na zegarku, bez konieczności korzystania ze smartfona.
 • System operacyjny Tizen, platforma open source dostosowana do konkretnego urządzenia Samsung. Ma to ograniczenie, że jeśli chcemy dodać aplikacje do smartwatcha, to można je pobrać jedynie w sklepie Tizen i nawet jeśli oferta rośnie, to nie jest ona porównywalna z tą z pozostałych dwóch systemów operacyjnych.

Wyświetlacz

Kwadraty o Circolari, smartwatch wyświetla użycie Ekrany LCD o wyświetlacz AMOLED, które umożliwiają wyświetlanie zdjęć i treści w bogatszych, jaśniejszych kolorach, ale powodują: krótsza żywotność baterii. Nawet jeśli producenci czynią ogromne postępy w celu poprawy wydajności akumulatorów, jeśli ich żywotność jest dla Ciebie kwestią fundamentalną, rozważ: czarno-biały wyświetlacz.

Wyświetlacz może być ekran dotykowy o bezdotykowa. Smartwatche z ekranem dotykowym polecamy na niezbyt małych wyświetlaczach, w przeciwnym razie dobór elementów może być utrudniony. Wiele inteligentnych zegarków, takich jak Apple Watch, oprócz wyświetlacza dotykowego ma zintegrowany wyświetlacz dotykowy cyfrowa korona lub przyciski boczne, umożliwiający szybkie powiększanie zawartości, przewijanie jej i aktywowanie innych funkcji.

Projektowanie i dostosowywanie

Najlepsze urządzenia oferują taką możliwość wybierz kolor i materiał paska, Lub kolor, wykończenie i rozmiar tarczy, z możliwością ich wymiany z biegiem czasu, na przykład paska, co jest ważnym aspektem w razie potrzeby dostosuj swój smartwatch.

Również komfort lub łatwość mocowania zegarka to ważne aspekty. Lepiej unikać haczyków, które są nieporęczne i wymagają zbyt dużej siły do ​​otwierania i zamykania. Najbardziej uważny design wybiorą smartwatch z okrągłymi tarczamico upodabnia je do tradycyjnych zegarków.

Funkcje fitness, tętna i GPS

Chociaż niektóre smartwatche śledzą aktywność motoryczną smartfona, większość ma co najmniej jeden zintegrowany licznik kroków a kilka ma również monitor pracy serca. Niektóre modele posiadają również tzw GPS, bardzo przydatne podczas wyścig lub rower do monitorowania przebytego dystansu i tempa. Oczywiście korzystanie z GPS ma znaczący wpływ na żywotność baterii.

rada: jeśli zamiarem jest użycie smartwatch głównie do monitorowania treningów, być może najlepszym wyborem będzie przejście w kierunku Centrum tracker z podobną funkcjonalnością do smartwatcha, np Fitbit Versa lub linie Garmin Vivoactive, które umożliwiają także zmianę tarczy zegarka i czytanie powiadomień.

Płatności mobilne

Wiele smartwatchów ma tzw Chip NFC wewnątrz i możesz z nich korzystać płać nawet jeśli nie masz przy sobie telefonu. Wszystkie modele Apple Watch mieć Zapłać z apple włączona (ponownie działa, nawet jeśli nie masz przy sobie iPhone'a), obsługa urządzeń z systemem Wear OS Android płatna, Podczas Samsung płatna, system płatności mobilnych firmy Samsung, działa na wszystkich najnowszych modelach firmy Samsung.

Żywotność baterii

Bateria większości smartwatchy z kolorowym ekranem zwykle wytrzymuje jeden do dwóch dni. Smartwatche, które umożliwiają wykonywanie połączeń, mają jeszcze krótszą żywotność baterii. Na przykład Apple Watch wytrzymuje około 18 godzin na jednym ładowaniu.

Wiele urządzeń, takich jak Apple Watch i Samsung Gear Sport, korzysta z ładowanie bezprzewodowe, dzięki czemu nie trzeba podłączać urządzenia bezpośrednio do ładowarki, a wystarczy położyć je na płycie ładującej.

Najlepsze marki smartwatchów: oferty online

Smartwatch można kupić online, w głównych witrynach e-commerce oraz w sklepach internetowych głównych sklepów z elektroniką. Na najlepszych rabatach znajdziesz kupony i kody rabatowe dla kup swój smartwatch po jeszcze niższych cenach w sklepach np AmazonkaePriceMediaworldEuronics o Unieuro.

Do najlepszych marek, które polecamy do zakupu online należą: Apple, Samsung, Fitbit, Fossil, Honor, Xiaomi, Huawei, Garmin i Mobvoi. Jeśli ciekawi Cię, jakie są najlepsze modele roku 2021, prezentujemy poniżej ranking sporządzony przez specjalistyczny serwis techradar.com. Aby poznać ceny kliknij modele.

10 najlepszych smartwatchów 2021 roku i gdzie je kupić online

 1. Zegarek Apple SE
 2. Zegarek Samsung Galaxy 3
 3. Oglądaj Jabłko 6
 4. Fitbit Versa 3
 5. Samsung Galaxy Watch Active 2
 6. Fitbit Versa Lite
 7. Fossil Sport
 8. Honor Magic Watch 2
 9. TicWatch Pro 3
 10. Oglądaj Jabłko 4
Zostaw swoją ocenę