kategoria
przewodnik

Najlepsze hulajnogi elektryczne: ceny, funkcje i oferty online

Najlepsze hulajnogi elektryczne: funkcje, ceny i oferty online Liczba hulajnóg, które widzisz na naszych ulicach, rośnie każdego dnia. Być może wynika to z ich możliwości łatwego poruszania się w ruchu miejskim, niskiego zużycia paliwa, ekologicznego charakteru...

Najlepsze hulajnogi elektryczne: funkcje, ceny i oferty online

Z każdym dniem rośnie liczba hulajnogów, które można zobaczyć na naszych ulicach. Stanie się tak dzięki ich zdolnościom łatwo poruszać się w ruchu miejskim, dla niskie zużycie, Dla ich charakter ekologiczny lub dlatego, że lubią je zarówno dorośli, jak i dzieci, faktem jest, że w ostatnich latach elektryczna wersja klasycznej hulajnogi pchanej zdobyła znaczną część rynku. 

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jest to, że hulajnogi elektryczne mają niewiele wspólnego z hulajnogami tradycyjnymi, które zostały pomyślane bardziej jako zabawki niż prawdziwy środek transportu. Dziś koncepcja została odwrócona i hulajnogi elektryczne stały się hulajnogami symbol zrównoważonej mobilności w mieście. W porównaniu do tradycyjnych modeli są one wyposażone w m.in silnik, zamontowany na podwoziu i zasilany przez akumulatoryi polecenia przyśpieszenie e hamowanie umieszczone na kierownicy.

Jak wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną: główne cechy

Zanim opiszemy podzespoły, jakie powinna posiadać dobra hulajnoga elektryczna, istotne jest zrozum, jaki użytek chcesz z tego zrobić, zadając sobie kilka pytań. Ile razy będę z niego korzystać? Ile kilometrów będę pokonywać każdego dnia? Czy będę nim jeździć po mniej czy bardziej nierównym terenie? Czy będę musiał go przewozić środkami transportu publicznego? W zależności od odpowiedzi na te pytania, niektóre funkcje będą przydatne, a inne mniej. 

Na przykład, jeśli odbywasz długie podróże Żywotność baterii odgrywa zasadniczą rolę, podobnie jak lekkość lub możliwość złożenia się, jeśli zajdzie taka potrzeba, zrobi różnicę załadować do samochodu lub transportu publicznego. Przyjrzyjmy się teraz szczegółowo różnym aspektom, które należy wziąć pod uwagę, chcąc kupić hulajnogę elektryczną. 

Moc i prędkość

Moc to jeden z najważniejszych elementów, który należy ocenić na przykład podczas jazdy trudne lub niezbyt płaskie drogi. Moc mierzona w watach waha się zazwyczaj od 250 W do 1600 W. Radzimy wybrać silnik o mocy co najmniej 500W.

Biorąc pod uwagę, że zgodnie z prawem hulajnoga elektryczna nie może przekraczać 25 km/h, maksymalna prędkość modelu średnio-wysokiego zasięgu wynosi około 35-40 km/h. Istnieją modele, które nawet przekraczają te prędkości.

Przenośność (waga i łatwość obsługi)

Z waga i zależą od możliwości samodzielnego złożenia pojazdu manewrowość i możliwość łatwego transportu w bagażniku samochodu lub w zatłoczonej komunikacji miejskiej. 

Ogólnie sugerujemy, że wolisz wytrzymałość, solidność, a zatem ociężałość, jeśli musisz sobie z tym poradzić dłuższe i bardziej wymagające trasy, być może także oceniając modele wyposażone w spokojny. I odwrotnie, wybierz lżejsze i łatwiejsze w obsłudze modele. 

Wolność

Od typu bateria iautonomia hulajnogi elektrycznej, czyli odległość, jaką będziesz w stanie przebyć, zanim konieczne będzie doładowanie baterii. Zwykle odległość ta wynosi około 40 km. 

Nie jest to jednak jedyny czynnik, który należy ocenić w odniesieniu do akumulatora. Oprócz autonomii ważne jest, aby wziąć pod uwagę żywotność baterii w miarę upływu czasu, tj. ile razy będę mógł go naładować, zanim będzie konieczna jego wymiana oraz czas ładowania, tj. ile czasu zajmuje pełne naładowanie baterii (zwykle 4-5 godzin).

Koła, hamulce i zawieszenie

Rodzaj kół zależy od rodzaju trasy pokonywanej hulajnogą. Na przykład w przypadku stosunkowo krótkich wycieczek po mieście są one wskazane małe i lekkie koła, co za szkoda większa zwinność i łatwość manewrowania, natomiast większe i bardziej wytrzymałe koła lepiej sprawdzają się na mniej liniowych i nieco wyboistych torach. 

Istnieją różne rodzaje kół, z dętką lub bez. Pompowane koła zapewniają większą amortyzacja (a co za tym idzie komfort), większy stabilność e przyczepność na zakrętach, a także większe prędkość, to nie przypadek, że montuje się je w modelach ze średnio-wysokiej półki cenowej. Mają jednak tę wadę, że mogą zostać przebite e muszą być napompowane sporadycznie.

Przeciwko, małe i solidne kołabez dętki mają tę zaletę nie daj się przebić, ale dają mniejsza stabilność, przyczepność na zakrętach lub na mokrej nawierzchni e prędkość.

Inne, nieco bardziej techniczne aspekty, które należy ocenić, to: zawieszenia – mniej lub bardziej sztywny z przodu i z tyłu – materiał kółka – ci, którzy są w lidze, są uważani za najlepszych – tj Łożyska.

Również hamulce są fundamentalne, dobre hamowanie może mieć znaczenie, szczególnie w ruchu miejskim. Istnieją różne typy, a dyskoteka, A bęben, elektroniczny, mechaniczny i tak dalej, ale nie chcemy wchodzić w szczegóły techniczne. Załóżmy, że skuteczność hamulców tarczowych jest lepsza niż hamulców bębnowych, zwłaszcza na mokrej nawierzchni.

Najlepsze marki hulajnóg elektrycznych: oferty online 

Hulajnogę elektryczną można kupić online, w wyspecjalizowanych sklepach oraz w sklepach głównych sklepów, takich jak DziesięciobójAmazonkaMediaworld 

Unieuro. Na najlepszych rabatach znajdziesz kupon e kody rabatowe kupić hulajnogę elektryczną po jeszcze niższych cenach w każdym z tych sklepów.

Wśród lepsze marki które zalecamy kupować online to: Segway, Xiaomi, Beeper, Razor, Takira i Ducati. Jeśli jesteś ciekaw, czym one są i najlepsze modele 2021 roku, podajemy poniżej ranking sporządzony przez wyspecjalizowany serwis hulajnoga.pro.

5 najlepszych modeli hulajnóg elektrycznych roku 2021

1. Ninebot firmy Segway ES2 najlepsze w historii – od 409 €

2. Brzytwa E300 najtańszy

3. BEEPER FX1000 najlepszy pojazd terenowy

4. Czołg Takira typ 800TT najszybszy

5. Xiaomi M365 najlepszy stosunek jakości do ceny

Zostaw swoją ocenę