kategoria
przewodnik

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych i dzieci

Gry planszowe wyszły z mody. W dobie gier online, tabletów i konsol stare kartony pełne kości, kart i żetonów z pewnością zalegają na strychu i zbierają kurz. Oczywiście żartujemy! Nigdy tak jak w tym okresie…

Gry planszowe wyszły z mody. W dobie gier online, tabletów i konsol stare kartony pełne kości, kart i żetonów z pewnością zalegają na strychu i zbierają kurz. 

Oczywiście żartujemy!

Nigdy wcześniej gry planszowe nie wróciły do ​​mody tak jak w tym okresie. Konieczność spędzania większej ilości czasu w ścianach naszego domu sprawiła, że ​​odkryliśmy na nowo te rozrywki z ich zabytkowym urokiem, który poprawiał nam humor przez wiele popołudni i wieczorów, gdy byliśmy dziećmi.

Oprócz ponadczasowych, wspaniałych klasyków, takich jak Risk, Monopoly czy Trivial Pursuit, na rynku gier planszowych narodziło się wiele nowych tytułów, nieznanych dzieciom lat 80. i 90., ale bardzo znanych milenialsom i nowym pokoleniom.

Zrobiliśmy migawkę sektora gier planszowych, które można kupić w Internecie, przeprowadzając go przez najbardziej znany e-commerce na świecie: Amazon, gdzie można kupić najlepsze aktualnie gry planszowe.

W Migliori Discounts zawsze znajdziesz wiele kuponów i kodów rabatowych na zakupy na Amazon. Sprawdź dostępne kody rabatowe, klikając przycisk poniżej, a jeśli chcesz zaoszczędzić, użyj ich, aby kupić preferowaną grę planszową.


10 najlepiej sprzedających się gier planszowych na Amazon

#1 Disney Villainous – jakim złoczyńcą chciałbyś być?

 

CECHY GRY: Dla 2 do 6 graczy w wieku od 10 lat. Czas trwania od 60 do 120 minut.

CEL GRY: Wybierasz jednego z najsłynniejszych złoczyńców z kreskówek Disneya – Królową Kier, Kapitana Haka, Księcia Jana, Urszulę, Maleficent lub Jafara – i wcielasz się w tę postać, aby osiągnąć swój osobisty cel, który jest powiązany z historią tego zły facet.

CENA: € 49,89

#2 Dobble – Spojrzenie, refleks i szybkość!

CECHY GRY: Od 2 do 8 graczy, od 6 lat. Mecz trwa średnio 15 minut.

CEL GRY: Dobble to szybka i natychmiastowa gra karciana, w której gracze, mając do czynienia z dwiema kartami, z których każda zawiera 8 symboli o różnych rozmiarach, muszą znaleźć jedyny wspólny symbol. Wydaje się, że łatwo to powiedzieć, ale dzięki 50 symbolom o różnych rozmiarach losowo rozmieszczonym na 55 kartach wyzwanie nie jest proste. Jest idealna dla dzieci, ale to prawdziwa łamigłówka nawet dla najbardziej doświadczonych graczy.

CENA: € 15,10

#3 Ryzyko! – Czysta strategia

CECHY GRY: Dla 3 do 6 graczy, zalecana dla osób w wieku od 10 lat.

CEL GRY: Ryzyko to gra planszowa, która fascynuje pokolenia od ponad 40 lat! Gra, która jest synonimem strategii, polega na tym, aby jako pierwszy osiągnąć swój sekretny cel i wygrać. Ważna wiadomość: dodanie zasady „Time Attack”, która pozwala ustawić czas trwania gry na jedną godzinę, przyspieszając niektóre fazy gry. 

CENA: € 33,67

#4 Zgadnij kto? – Interaktywna gra dla dzieci

CECHY GRY: 2 graczy, od 6 lat. 

CEL GRY: Bądź pierwszym, który odkryje tajemniczy charakter przeciwnika, zadając mu pytania, na które można odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”. Za każdym razem, gdy otrzymasz odpowiedź, możesz wyeliminować część postaci, aż pozostanie tylko jedna.

CENA: € 16,99

#5 Kokos dentystyczny – nie daj się ugryźć!

CECHY GRY: Dla 2 do 4 graczy, od 4 lat. 

CEL GRY: Cocco Dentista to wyzwanie dla przyszłych dentystów dziecięcych! Musisz wyrwać krokodylowi bolesny ząb, ale jeśli przypadkowo wybierzesz ten, który boli, krokodyl nie pomyśli dwa razy i zamknie pysk dobrym ugryzieniem. Kto pierwszy zostanie ugryziony, przegrywa.

CENA: € 19,99

#6 Eksplodujące kocięta – wybuchowa gra!

CECHY GRY: Od 2 do 5 graczy, od 7 lat. Mecz trwa średnio 15 minut.

CEL GRY: Celem tej kociej rosyjskiej ruletki nie jest eksplozja! Gracze dobierają karty, dopóki ktoś nie wylosuje karty Eksplodujące Kocięta, kiedy to gracz eksploduje i zostaje wyeliminowany, chyba że ma na ręce kartę Rozbrajania, która może rozbroić kartę Eksplodujące Kocięta.

CENA: € 33,05

#7 Dixit – Wyjątkowe przeżycie!

CECHY GRY: Od 3 do 6 graczy, od 8 lat. Mecz trwa średnio 30 minut.

CEL GRY: Każdy gracz ma w rękach karty z dziwacznymi ilustracjami, a każdy obraz ma tajemniczą frazę, ale tylko jeden z obrazków jest właściwy! Narrator w tajemnicy wybierze jedną ze swoich kart, podając krótki opis składający się ze zdania lub wskazówki. Pozostali gracze w tajemnicy wybiorą, która z ich kart pasuje do opisu… a kiedy karty zostaną wybrane, każdy z graczy będzie próbował w tajemnicy odgadnąć, która karta jest właściwa! 

CENA: € 26,91

#8 Scrabble – gra, która wzbogaca Twoje słownictwo

CECHY GRY: Od 2 do 8 graczy, od 6 lat. Mecz trwa średnio 15 minut.

CEL GRY: Scrabble to nie tylko fajna gra, ale także wzbogaca Twoje słownictwo, pozwalając poznać nowe słowa za każdym razem, gdy grasz. Celem jest zdobycie jak najwyższego wyniku poprzez ułożenie słów na planszy w stylu krzyżówki. 

CENA: € 19,99

#9 100 gier Wielka gra planszowa!

CECHY GRY: Dla 2 do 12 graczy, od 4 lat. 

CEL GRY: Zbiór gier planszowych i karcianych pełnych niespodzianek, pozwalających spędzać beztroskie chwile z rodziną i przyjaciółmi. Zawiera 100 różnych odmian gier planszowych: od tych najbardziej klasycznych i znanych po te oryginalne i nietypowe. Pozwala na grę wielu osobom (aż do 12 osób) i dlatego jest doskonała na każdą okazję.

CENA: € 13,99

#10 Mim – Gra w karty dla dzieci

CECHY GRY: Dla 2 do 6 graczy, od 4 lat. 

CEL GRY: Celem gry jest naśladowanie akcji lub zwierzęcia przedstawionego na karcie, aby inni gracze odgadli. Tradycyjna gra mimów stworzona specjalnie dla przedszkolaków. Gra zawiera 50 kart przedstawiających urocze postacie o śmiesznych twarzach i pozach. Wygrywa ten, kto odgadnie najwięcej imitacji.

CENA: € 7,90

Zostaw swoją ocenę