kategoria
przewodnik

Bezolejowe frytkownice powietrzne, jak działają i gdzie je kupić

Frytownice na gorące powietrze nie potrzebują oleju do smażenia, mogą utrzymać chrupkość potraw, ale bez tłuszczu i cholesterolu. Odkryj najlepsze sklepy internetowe, w których możesz je kupić po obniżonych cenach dzięki kodom rabatowym Best Discounts.

Postępuj zgodnie z 'zdrowe odżywianie to sprawdzony przepis na ochronę przed licznymi chorobami. Do głównych wrogów zdrowej żywności zaliczają się: smażone jedzenie, superkaloryczny, bogaty w cholesterol i tłuszcze nasycone. Frytki, mieszane potrawy smażone, smażone ryby to tylko niektóre z dań, którym nie można się oprzeć szkodliwe dla naszego zdrowia, które należą do tej kategorii. 

Z myślą o tych, którzy nie chcą rezygnować z przyrumienionego i chrupiącego smaku typowego dla smażenia, przygotowaliśmy frytownice na gorące powietrze. Opowiemy Ci o tym w tym artykule, jednocześnie Ci to wskazując gdzie je kupić po ekonomicznych cenach. 

Jak działa frytkownica na gorące powietrze

Być może ma to związek z coraz bardziej powszechną świadomością, że spożywanie zdrowej żywności wydłuża życie, faktem jest, że w ostatnim czasie Frytownice na gorące powietrze są na ustach wszystkich. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych, w których gotuje się jedzenie zanurzone we wrzącym oleju, są to frytownice eksploatują powietrze aby osiągnąć wysokie temperatury niezbędne do gotowania.

Nadchodzi powietrze Ogrzewany aż do osiągnięcia idealnej temperatury, np uprzedzony z dużą prędkością dzięki wentylatorowi w komorze gotowania urządzenia. Ten „gorący wiatr” równomiernie gotuje jedzenie, pozostawiając miękkie w środku i suche i chrupiące na zewnątrz.

Można powiedzieć, że frytownica na gorące powietrze działa na podobnej zasadzie jak ulepszony piekarnik konwekcyjny, z tą różnicą, że dzięki niewielkim rozmiarom gotowanie jest znacznie szybsze.

Co można smażyć we frytownicy

Wszelkie potrawy, które smażysz tradycyjnie, można również ugotować we frytownicy powietrznej. Nie tylko frytki dlatego też, ale także mięso, ryby i warzywa.

 

Najbardziej odpowiednie produkty spożywcze to: klasyczne mrożonki gotowe do smażenia, takie jak paluszki rybne, krokiety, skrzydełka i nuggetsy z kurczaka, panierowane warzywa, frytki itp. Niezależnie jednak od upodobań, możesz popuścić wodze fantazji w przygotowaniu smaczne i zdrowe przepisy we frytkownicy, bez oleju, utrzymując chrupkość potraw.

Czy można smażyć bez oleju?

Żeby było sprawiedliwie, trzeba to powiedzieć faktycznie należy dodać odrobinę oleju nawet wewnątrz frytkownicy. W przypadku niektórych przepisów nie będzie to konieczne, ale w większości przypadków konieczne będzie dodanie jedna lub dwie łyżeczki oleju W najwyższym stopniu. Alternatywą, która działa lepiej w przypadku niektórych produktów spożywczych, jest posmaruj olejem bezpośrednio na ich powierzchnię lub dodać do nich kilka kropli spotkał cotturę

Biorąc pod uwagę naprawdę znikome ilości oleju, wynikające z tego spożycie kalorii, tłuszczu i cholesterolu z pewnością nie jest porównywalne z spożyciem w przypadku tradycyjnej frytownicy lub smażenia na patelni. 

Jak wybrać frytkownicę powietrzną

Frytownice powietrzne działają dość podobnie do siebie. Jednak przed zakupem jest ich kilka aspekty do oceny

 • Pojemność kosza: bardzo subiektywne, zależy od ilości jedzenia, które zamierzasz ugotować.
 • Maksymalna temperatura: musi osiągnąć co najmniej 200° C.
 • Tempo ryzyka: musi szybko osiągnąć temperaturę, maksymalnie w ciągu 3 minut.
 • konsumpcja: ogólnie frytownica zużywa mniej niż suszarka do włosów, a biorąc pod uwagę krótszy czas gotowania, ten aspekt nie ma większego wpływu na wybór.

Gdzie kupić frytkownicę w Internecie

Frytownice na gorące powietrze są w sprzedaży na głównych rynkach platformy e-commerce oraz w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaż sprzętu AGD.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem frytkownicy, poniżej ją pokażemy lista sklepów gdzie można znaleźć modele najlepsze marki w korzystnych cenach. Dzięki Najlepszym Zniżkom i poniższym linkom będziesz mógł skorzystać z licznych kody rabatowe, dostać dalsze oszczędności w tych sklepach internetowych. 

Pamiętaj o tym również przy przyszłych zakupach zawsze sprawdzaj dostępność ofert, kuponów i kodów rabatowych na Najlepsze Rabaty przed dokonaniem płatności

14 sklepów internetowych, w których możesz kupić frytkownice na gorące powietrze

Aby sprawdzić dostępne kody rabatowe, kliknij na interesujący Cię sklep, skopiuj kod rabatowy i wklej go w fazie zakupu.

  1. AMAZON
  2. EPRICE
  3. ŚWIAT ŚREDNI
  4. UNIEURO
  5. BARAN
  6. PHILIPS
  7. EURONIKA
  8. EBAY
  9. WYKONANE W KUCHNI
  10. WSZYSTKO UMEBLOWANE
  11. MOCNA CENA
  12. EXPERT
  13. QVC
  14. SKLEP INTERNETOWY MD
  Zostaw swoją ocenę