kategoria
przewodnik

Mrówki w domu, samochodzie i ogrodzie, jak je wytępić trwale: promocje i kody rabatowe

Latem mrówki mogą stać się koszmarem. Dowiedz się, jak się go trwale pozbyć.

Lato to pora, w której mrówki atakują ponownie, a plagi w domach i ogrodach stają się częste. Dzieje się tak dlatego, że ciepłe pory roku to okres, w którym mrówki wyruszają w poszukiwaniu pożywienia i nieprzypadkowo miejscami, w których spotykamy je najczęściej, jest kuchnia lub miejsca, w których jemy.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, naturalnych i innych, na pozbycie się dokuczliwej plagi mrówek: zobaczmy, jak je wykorzenić bez uciekania się do dezynsekcji (zalecanej tylko w przypadku dosłownych inwazji).

Jak pozbyć się mrówek w domu

Kuchnia jest z pewnością najbardziej zagrożonym pomieszczeniem w domu, ponieważ nawet jeśli zamiatamy ją za każdym razem po jedzeniu, okruszki mogą wydostać się zarówno na podłogę, jak i na półki. Mrówki przyciągają słodycze, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na ślady słodkich napojów lub pokarmów; Pierwszym dobrym nawykiem, który należy wykształcić, jest mycie naczyń zawsze po jedzeniu i unikanie pozostawiania ich w zlewie na zbyt długi czas. Po drugie, zawsze czyść za pomocą odkurzacza. zwracając szczególną uwagę na otoczenie, w którym trzymasz miski swoich czworonożnych przyjaciół.

Ale sama czystość nie wystarczy, więc jeśli się odnajdziesz zaatakowane przez mrówki pułapek można używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz: najczęściej spotykane są przynęty spożywcze, które można kupić również w supermarketach, które zwabiają mrówki do klatki, a następnie je zabijają. Są to produkty skuteczne, ale toksyczne, dlatego należy zachować ostrożność, szczególnie jeśli w domu są dzieci i zwierzęta.

Oprócz pułapek istnieją również spraye do rozpylania wzdłuż obwodu pomieszczeń lub w pobliżu pęknięć, z których wychodzą mrówki; mając bardzo rozwinięty zmysł węchu, zapach tych produktów denerwuje je, eliminując je raz na zawsze.

Jak wytępić mrówki z ogrodu

Masowa obecność mrówek w ogrodzie może powodować szkody w roślinach i drzewach owocowych. Na szczęście można je łatwo zauważyć w grupach, ale jeśli nie zauważysz ich na czas, mogą zrywać owoce z drzew i atakować całe części ogrodu, utrudniając w ten sposób dezynsekcję własnoręcznie wykonaną.

Wśród rozwiązań przeznaczonych do ogrodu, na rynku można znaleźć taśmy dwustronne pokryte substancjami przeciwmrówkowymi, do mocowania bezpośrednio na korze drzew: skuteczny i bezpieczny środek dla roślin, który można chronić poprzez przycinanie gałęzie dotykające ziemi, dzięki czemu mrówki nie mają uchwytów, aby szybko dotrzeć na szczyt. Ważne jest, aby zidentyfikować mrowisko i działać na niego poprzez opryskiwanie spray na mrówki wspomagany innymi naturalnymi produktami odstraszającymi, takimi jak:

  • Sok cytrynowy
  • Cynamon
  • Ocet winny
  • Mięta
  • Ziarna kawy

W ogrodzie można zastosować także wodorowęglan sodu, cukier puder, sproszkowane drożdże piwne, tworząc związki rozprowadzające się w krytycznych punktach, które odstraszą mrówki i inne owady. Do ich łapania używaj także lepkich i lepkich substancji i pamiętaj o czyszczeniu ścieżek i ścian wodą zmieszaną z mydłem.

Jak pozbyć się mrówek w samochodzie

Może się zdarzyć, że nawet w samochodzie znajdziemy mrówki i jest to duży problem. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał dokładnie wyczyścić wnętrze i zachować pewne środki ostrożności, w tym:

• unikać parkować pod drzewami i pamiętaj, aby w takim przypadku zawsze zostawiać okna zamknięte;

• zwracaj uwagę na czystość samochodu, w pobliżu mogą znajdować się guma do żucia, opakowania po cukierkach, okruszki lub inne rzeczy, które przyciągają mrówki;

• właśnie w tym celu, czyszcząc samochód, odkurzaj nie tylko siedzenia i dywaniki, ale także tapicerkę i nawiewy, a także pomiędzy fałdami tkanin, gdzie łatwiej mogą gromadzić się resztki jedzenia.

Jeżeli rozlejesz do samochodu słodki napój lub coś słodkiego, natychmiast wyczyść zanieczyszczone miejsce, np Cukier to pokarm, który przyciąga mrówki bardziej niż jakikolwiek inny masowo.

Mycie samochodu w domu jest dokładniejsze, jeśli przynajmniej raz w miesiącu oddajesz samochód do myjni; Dokładne i dokładne czyszczenie nie tylko eliminuje wszelkie ślady jedzenia, ale także zapachy, które mogą przyciągać mrówki.

Na koniec wyczyść także opony i felgi, bo stamtąd do samochodu mogą dostać się mrówki; stosuje obróbkę chemiczną, aby odwieść je od wspinaczki.

Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz także użyć pułapek z przynętą i sprayami w samochodzie, próbując używać ich w nocy lub gdy możesz zatrzymać samochód na chwilę, aby zapobiec przeszkadzaniu zapachowi.

Gdzie kupić konkretne produkty

Poniżej przedstawiamy Państwu listę sklepów, w których można znaleźć konkretne produkty dla których wytępić mrówki.

Skorzystaj z kodów rabatowych, które znajdziesz w Best Discounts, aby jeszcze bardziej zaoszczędzić.

Aby sprawdzić dostępne kody rabatowe, kliknij na interesujący Cię sklep, skopiuj kod rabatowy i wklej go w fazie zakupu.

Zostaw swoją ocenę