kategoria
przewodnik

PlayStation 5 już dostępne: cena, funkcje i gdzie je znaleźć

Nasza recenzja Sony PlayStation 5: spektakularna grafika, doskonała grywalność, wiele gier i innowacyjny kontroler.

Nowa konsola PlayStation 5 jest już dostępna i od razu możemy powiedzieć, że bardzo nam się spodobała. W kolejnych wierszach opiszemy Ci to z naszego punktu widzenia, pomijając część czysto techniczną.

Pierwszą różnicą, która rzuca się w oczy w porównaniu do poprzedniego modelu, jest rozmiar. PS5 jest ładne, duże i mogłaby być dość nieporęczną „ozdobą” w salonie lub sypialni, ale jak zobaczymy, to jest tego warte.

Główne porty z tyłu to 2 porty USB typu A, wejście kabla sieciowego i wejście HDMI 2.1. Z przodu natomiast umieszczono USB typu A i USB typu C, ten ostatni wygodny do ładowania kontrolerów. The przestrzeń magazynowa wnętrze jest z 825GB – powiedzmy, że jest co najmniej 14 gier – ale można podłączyć zewnętrzny dysk twardy, aby rozszerzyć pamięć.

L 'zapłon i ładowanie gier Jestem niesamowicie szybki. Interfejs jest podobny do tego z PS4, ale grafika nieco się zmienia. Menu deski rozdzielczej, bardzo intuicyjne, podzielone jest głównie na dwie sekcje: część dedykowaną GRY i to AI TREŚCI MULTIMEDIALNE.

Gry na PlayStation 5

Oprócz dwóch ekskluzywnych Marvel's Spider-Man Miles Morales i Sackboy: A Big Adventure, od razu powiedzmy, że katalog gier jest bardzo duży, ponieważ tym razem Sony zapewniło wsteczna kompatybilność z prawie wszystkimi tytułami na PlayStation 4.

Część z nich zostanie ulepszona i zoptymalizowana pod kątem PS5 poprzez darmową łatkę dostarczoną przez twórców (tzw. „popiersie gry”, które poprawi rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę), natomiast dla innych optymalizacja nie będzie dostępna – np. nie będą dostępne w przypadku strumieniowego przesyłania gier z PlayStation Now i PS Remote Play – ale nadal będą działać na nowym PS5.

Proposito di PlayStation teraz, Aby grać w wiele gier na żądanie, dostępne są różne formy subskrypcji i ceny, od 9,99 EUR w przypadku subskrypcji na jeden miesiąc do 5 EUR miesięcznie w przypadku planu rocznego. Drobną wadą jest to, że aby odblokować dodatkowe funkcje, takie jak tryb wieloosobowy online i zapisywanie w chmurze, konieczne jest wykupienie dodatkowej subskrypcji na PS Plus, w cenach podobnych do tych w PlayStation Now.

Pod tym względem musimy jednak skrytykować Sony, które zarezerwowało usługę za darmo Kolekcja PlayStation Plus, dla wszystkich abonentów PlayStation Plus kto kupi PS5, kto znajdzie 20 najlepszych gier na PS4 jest już preinstalowanych!

Przechodząc do sekcji TREŚCI MULTIMEDIALNE, tutaj znajdziesz główne aplikacje rozrywkowe chwili: Twich, DAZN, Spotify, Disney+, Apple TV, Prime Video, Netflix, Now Tv oraz Plex i Youtube, które można pobrać i zainstalować ze sklepu. Ciekawostką jest integracja ze Spotify, dzięki której możesz słuchać playlist powiązanych z grami, które masz na konsoli.

Nowy kontroler PS5 Dual Sense

Jedną z największych innowacji jest z pewnością nowy kontroler Dual Sense, w którym haptyczne sprzężenie zwrotne poprzez istotną modyfikację z wibracja, który o ile w starym Dual Shock 4 był bardziej efektowny i bezpośredni, o tyle w nowym kontrolerze jest znacznie bardziej miękki i czuły.

Również nowy wyzwalać (wyzwalacze), które zostały zwrócone adaptacyjny, czyli dają różną informację zwrotną w zależności od tego, kiedy (i jak) ich używam, zapewniając też różną odporność na nacisk palca. Do tego dochodzi touchpad, bardzo precyzyjny czujnik ruchu, mikrofon i – podobnie jak w Dual Shock 4 – przydatny altoparlante do przekazywania wtórnych dźwięków i efektów do głównego dźwięku. Tam bateria ładuje się go podłączając kontroler do przedniego portu USB e wystarcza na około 10-12 godzin gry.

Aby lepiej zrozumieć różnice pomiędzy nowym kontrolerem Dual Sense a starym Dual Shock 4, znajdziesz preinstalowaną grę o nazwie Astro's Playroom.

PlayStation 5: cena, wersje i gdzie znaleźć

Podsumowując możemy powiedzieć, że nowe PlayStation 5 wydaje nam się bardzo potężny, ma szalona grafika (spróbuj uwierzyć Milesowi Moralesowi Marvel’s Spider-Man), adoskonała grywalność, wiele gier dostępnych od ręki (wszystkie na PS4) i a innowacyjny sterownik.

PS5 jest dostępne w Wersje 2: ze zintegrowanym odtwarzaczem Blue Ray o wszystko cyfrowe. Obydwa modele są idealne identyczne z technicznego punktu widzenia, zmienia się tylko kształt (całkowicie cyfrowy jest mniej wypchany) i cena. Wersja z odtwarzaczem Blue Ray kosztuje 499 €, całkowicie cyfrowy 399 €, wybór należy do Ciebie!

Nie było mnie tylko przez kilka dni, natychmiast się wyprzedał biorąc pod uwagę dużą liczbę złożonych zamówień w przedsprzedaży. W tej chwili istnieje możliwość rezerwacji najlepsze strony internetowe poświęcone elektronice dla otrzymasz powiadomienie, gdy tylko będzie ono dostępne, na przykład na UniEuro o Euronics.

Zostaw swoją ocenę