kategoria
przewodnik

Gdzie kupić nowy lub używany winyl online: kody rabatowe i promocje

Kupuj nowe, używane lub kolekcjonerskie płyty winylowe online po obniżonych cenach, korzystając z ofert i kodów rabatowych najlepszych sklepów internetowych.

Wyparte kiedyś przez płyty CD i zdegradowane do rangi przedmiotów kolekcjonerskich, przeznaczonych dla wąskiej niszy entuzjastów, dziś winyle wracają do mody. Wielu artystów i wytwórni płytowych wznowiło na dużą skalę produkcję, w tym wersję 33 obr./min dla wielu nowo wydanych utworów.

Osoby tęskniące za igłą na płycie winylowej, przyzwyczajone do odwiedzania wyspecjalizowanych targowisk w poszukiwaniu przedmiotu kolekcjonerskiego, ze względu na stan zdrowia zmuszone są szukać nowości i rarytasów gdzie indziej.

Internet na szczęście oferuje szerokie grono odbiorców wyspecjalizowane strony i sklepy internetowe gdzie jest to możliwe kupuj nowy, używany lub kolekcjonerski winyl. Niezależnie od tego, czy szukasz albumu z przeszłości, czy niedawno wydanego utworu, w sieci znajdziesz kilka dobrze zaopatrzonych sklepów aby spełnić Twoje prośby.

W tym artykule proponujemy kilka z nich, przypominając, że z wielu z nich będziesz mógł skorzystać korzystaj z kodów rabatowych i promocji na którym znajdziesz Najlepsze rabaty kupić swoje ulubione winyle po przystępnych cenach.

Pamiętaj by zawsze sprawdzaj dostępność kodów rabatowych przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym wpisując nazwę sklepu w odpowiednie pole wyszukiwania na stronie Najlepsze Rabaty. 

Najlepsze sklepy internetowe, w których można kupić nowe, używane lub kolekcjonerskie płyty winylowe

Amazonka

Na Amazon znajdziesz winyle nowe, używane i kolekcjonerskie. Dostępny katalog jest naprawdę obszerny i obejmuje wszystkie gatunki muzyczne, od klasyki po jazz, poprzez rock, punk, metal i pop. W Amazon Warehouse znajdziesz także szeroki wybór używanego winylu.

Feltrinelli

W sklepie internetowym księgarni znajdziesz Spazio Vinile, dedykowane ponadczasowemu Long Playingowi. Określany następująco: „poświęcony tym, którzy nigdy go nie opuścili, tym, którzy go w pewnym momencie zdradzili i tym, którzy nie mogą się doczekać pierwszego spotkania z nim”.

Ibs 

Również na Ibs znajdziesz naprawdę kompletny katalog włoskich i zagranicznych płyt winylowych, który obejmuje zarówno wielkie klasyki przeszłości, z rzadkimi okazami kolekcjonerskimi, jak i całą wydaną nową muzykę.

Sklep Mondadori

W sklepie internetowym Mondadori znajdziesz duży katalog tysięcy produktów, z którymi możesz zapoznać się i zamówić za pomocą kilku kliknięć. Mnóstwo winyli w ofercie z promocjami i rabatami, dzięki którym możesz kupić swoje ulubione płyty w najniższej cenie. 

EMP

Na tej stronie znajdziesz nowe płyty winylowe najlepszych zespołów rockowych i hardrockowych z przeszłości i chwili obecnej. Miłośnicy tego gatunku muzyki znajdą tu perełki, których nie można przegapić. 

Ebay

Podobnie jak w przypadku Amazon, w serwisie eBay dostępna jest szeroka gama płyt winylowych, zarówno nowych, jak i używanych. W tym pierwsze edycje, edycje limitowane, edycje kolekcjonerskie, dyski ze zdjęciami i wiele innych.


Inne zagraniczne strony internetowe, z którymi zalecamy się zapoznać, to Wyprzedaż płyt, który oferuje również wersję włoską i Płyty pokładowe Records, dwa kamienie milowe dla entuzjastów winylu. Alternatywnie możesz przeglądać strony takie jak Subito.it lub Rynek Facebooka w celu poszukiwania rarytasów lub okazji do sprzedaży przez osoby prywatne.

Zostaw swoją ocenę