kategoria
przewodnik

Słuchawki bezprzewodowe i słuchawki Bluetooth: najlepsze modele

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne, nauszne i Bluetooth Zastanawiasz się nad zakupem słuchawek bezprzewodowych, ale nie wiesz, jak wybrać model najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb? Poniżej przedstawiamy główne cechy trzech kategorii produktów: słuchawki nauszne, słuchawki nauszne…

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne i nauszne oraz słuchawki Bluetooth

Zastanawiasz się nad zakupem słuchawek bezprzewodowych, ale nie wiesz, jak wybrać model najlepszy do swoich potrzeb? Poniżej przedstawiamy główne cechy trzech kategorii produktów:

  1. słuchawki nauszne
  2. słuchawki nauszne
  3. słuchawki douszne

Którego szukasz bezprzewodowe słuchawki do gier, Słuchawki Bluetooth uprawiać sporty lub słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyka w wysokiej rozdzielczości, poniżej znajdziesz najpopularniejsze produkty na rynku i wiele innych oferty i kody rabatowe kupować najlepsze marki w Internecie.

1. Jak wybrać słuchawki nauszne: cechy i funkcje

Mowa o słuchawkach nausznych, czyli takich, w których nauszniki całkowicie zakrywają uszy słuchacza, co pozwala na większą izolację od dźwięków zewnętrznych.

- Zalety: większa izolacja od otoczenia, głębszy bas, zintegrowanie większych głośników, które zapewniają lepszą jakość dźwięku (szczególnie przy dużej głośności).

- Niedogodności: większy, cięższy i nieporęczny, mniej praktyczny w transporcie.

Modele bezprzewodowe działają w dwóch trybach: lub z protokołem Bluetooth lub z jednym połączenie bezprzewodowe na częstotliwości radiowej.

2. Jak wybrać słuchawki nauszne: cechy i funkcje

Słuchawki nauszne odróżniają się od słuchawek nausznych tym, że tj pawilony spoczywają na uszach, nie zakrywając ich całkowicie

- Zalety: mniej duży i nieporęczny, łatwiejszy w transporcie (szczególnie modele składane).

- Niedogodności: mniejsza izolacja od zewnątrz, ale niektóre modele rekompensują to zaawansowanymi systemami redukcji hałasu otoczenia.

Podobnie jak słuchawki nauszne, działają w dwóch trybach: z protokołem Bluetooth lub z bezprzewodowym połączeniem na częstotliwości radiowej. Rzadsze są modele z technologia podczerwienize względu na bardzo ograniczone pole działania.

Jakość dźwięku: jakie parametry sprawdzić w słuchawkach nausznych i nausznych:

Odpowiedź częstotliwościowa

Jest mierzony w Hz i stanowi zakres częstotliwości, jakie mogą odtwarzać słuchawki. Ludzkie ucho jest w stanie odbierać częstotliwości z zakresu od 20 do 20.000 XNUMX Hz, dlatego optymalny zakres odpowiedzi częstotliwościowej słuchawek musi w całości zawierać te wartości, aby ucho mogło usłyszeć wszystko, co jest możliwe do usłyszenia.

W świetle tego, co zostało powiedziane, byłoby to bezużyteczne szerszy zakres częstotliwości? Niekoniecznie, weźmy przykład profesjonalnych słuchawek studyjnych, które zazwyczaj mają pasmo przenoszenia pomiędzy 16 Hz a 28.000 20 Hz, nawet jeśli w tym zakresie mieszczą się wartości niesłyszalne dla ludzkiego ucha (bo nie mieszczą się one pomiędzy 20.000 a XNUMX XNUMX Hz ), zakłada lepszą technologię co obejmuje niezależnie od tego wyższą jakość dźwięku.

impedancja

Jest ona mierzona w omach lub woltach/amperach i stanowi rezystancję słuchawek wobec sygnału dźwiękowego. Zazwyczaj im wyższa impedancja, tym lepsza jakość dźwięku, jednak zaleca się posiadanie słuchawek i źródła, z którego dźwięk jest odtwarzany z tym samym stopniem impedancji. Faktycznie może się zdarzyć, że bardzo duża wartość impedancji słuchawek wymaga posiadania dodatkowego wzmacniacza, który tylko w niektórych przypadkach i w produktach wysokiej jakości jest integrowany ze słuchawkami.

wrażliwość

Mierzy się go w decybelach (dB) i określa ciśnienie akustyczne gwarantowane przez słuchawki. Nie wchodząc w szczegóły techniczne, możemy to powiedzieć im wyższa czułość, tym lepsze będą słuchawki, ponieważ aby osiągnąć ten sam poziom głośności, słuchawki o większej czułości odniosą sukces przy mniejszym wysiłku niż słuchawki o niższej wartości.

Aktywna redukcja szumów (ANC)

Oznacza to możliwość eliminacji wszelkich dźwięków i szumów zewnętrznych w stosunku do odtwarzanego źródła. Dzieje się tak dzięki wbudowanym w słuchawki mikrofonom, które rejestrują dźwięki zewnętrzne i odtwarzają je w czasie rzeczywistym z odwróceniem fazy o 180°. Nie mylić z pasywną redukcją hałasu, która wynika po prostu z ergonomii słuchawek, które poprzez całkowite zakrycie muszli dodatkowo tłumią dźwięki zewnętrzne.

3. Jak wybrać słuchawki BlueTooth: cechy i funkcje

Kiedy mówimy o słuchawkach bezprzewodowych, zwykle mamy na myśli słuchawki douszne, najbardziej rozpowszechnione, to znaczy takie, w których gumowe końcówki wkłada się bezpośrednio do kanału słuchowego. Wykorzystują Protokół Bluetooth do podłączenia do urządzeń odtwarzających i mają zasięg 10 metrów. Istnieją dwa rodzaje słuchawek bezprzewodowych:

– Słuchawki bezprzewodowe: za pomocą kabla łączącego ze sobą obie słuchawki

– Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki: które nie mają żadnego kabla (np AirPods Apple)

Najważniejsze funkcje, które warto sprawdzić w parze słuchawek Bluetooth:

Wolność

Jak długo wytrzymuje w pełni naładowany akumulator? Jak długo trwa ładowanie baterii? Oprócz tych podstawowych informacji warto wiedzieć, czy wybrany model posiada tę funkcję szybkie ładowanie, co pozwala na naładowanie baterii w ciągu kilku minut, aby móc korzystać ze słuchawek przez około godzinę.

sterownica

Obecność tego, co kiedyś nazwalibyśmy przyciskami, jest bardzo przydatna, ponieważ pozwalają odbierać połączenia, zwiększać lub zmniejszać głośność, łączyć się z asystentami głosowymi (Siri, Google itp.). Zwykle elementy sterujące są umieszczone w kablu łączącym prawą słuchawkę z lewą lub zintegrowane bezpośrednio z prawdziwymi bezprzewodowymi słuchawkami.

mikrofon

Aby ocenić jakość mikrofonu, najbardziej przydatnym parametrem jest jego zdolność do tłumienia hałasu zewnętrznego podczas mówienia.

Jakość dźwięku

Główne parametry podlegające ocenie są takie same jak w przypadku słuchawek nausznych i nausznych: charakterystyka częstotliwościowa, impedancja, czułość i redukcja szumów, o czym można przeczytać powyżej.

Apple AirPods Pro: funkcje i cena

Warto poświęcić osobną dyskusję na temat Apple AirPods Pro, które znajdują się w górnej części zakresu prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne Apple.

Są wyposażone w aktywne usuwanie szumów, funkcja szybkie ładowanie (5 minut na godzinę słuchania) wyd adaptacyjne wyrównanie aby automatycznie dostosować muzykę do kształtu ucha.

W pakiecie Airpods znajdziesz trzy pary gumowych podkładek wymienne (w zależności od wielkości ucha), etui do ładowania bezprzewodowego który oferuje więcej 24 godzin autonomii e 4,5 godzin odtwarzania muzyki. Sportowcy będą szczęśliwi, wiedząc, że tak jest odporny na wodę i pot. Można je nabyć w Mediaworld w cenie 199 euro.


Najlepsze marki słuchawek bezprzewodowych i słuchawek Bluetooth: oferty online

Słuchawki bezprzewodowe i douszne Bluetooth można kupić online w sklepach głównych sklepów e-commerce i elektroniki, takich jak m.in. Amazonka, eBay, ePrice, Mediaworld, Euronics e Unieuro. Na najlepszych rabatach znajdziesz kupon e kody rabatowe kupić słuchawki bezprzewodowe w jeszcze niższych cenach w każdym z tych sklepów.

Bezprzewodowe słuchawki nauszne

Do najlepszych marek bezprzewodowych słuchawek nausznych, które polecamy kupić, należą: Bose, Sony, Sennheiser, Philips, JBL, Jabra, Bowers & Wilkins i AKG. Jeśli ciekawi Cię, jakie są najlepsze modele bezprzewodowych słuchawek nausznych roku 2020, poniżej prezentujemy ranking sporządzony przez Techradar.

10 najlepszych modeli słuchawek bezprzewodowych OVER-EAR roku 2020

 1. Sony WH-1000XM4
 2. Redukcja szumów Bose 700
 3. Bowers & Wilkins PX7
 4. Jabra Elite 85H
 5. Bose QuietComfort 35 II
 6. Philipsa PH805
 7. Sennheiser Momentum 3 Bezprzewodowe
 8. Bezprzewodowy AKG N60NC
 9. JBL Tune750BTNC
 10. Słuchawki Microsoft Surface 2

Bezprzewodowe słuchawki nauszne

Jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe nauszne, obecnie do najlepszych marek należą: Grado, Sony, AKG, Bowers & Wilkins, Master & Dynamic, V-Moda, Klipsch i Beats. Poniżej przedstawiamy najlepsze modele bezprzewodowych słuchawek nausznych roku 2020, według rankingu sporządzonego przez Techradar.

10 najlepszych modeli słuchawek bezprzewodowych ON-EAR roku 2020

 1. Grado SR60e
 2. Sony WH-CH510
 3. Bezprzewodowy AKG N60NC
 4. Bezprzewodowe urządzenie Bowers & Wilkins PX5
 5. V-Moda XS
 6. Master i Dynamic MW50+
 7. Klipsch Reference On-Ear II
 8. Bezprzewodowa klasa GW100
 9. Bezprzewodowe Beats Solo 3
 10. Adidas RPT-01

Douszne słuchawki Bluetooth

Wśród najlepszych marek słuchawek Bluetooth możemy wymienić: Optoma, Bowers & Wilkins, OnePlus, Sennheiser, Bose, SoundMAGIC, Beats i Jaybird. Po raz kolejny czerpię inspirację z rankingu sporządzonego przez Techradar, poniżej przedstawiamy najlepsze modele słuchawek Bluetooth z roku 2020.

10 najlepszych modeli słuchawek Bluetooth w 2020 roku

 1. Optoma NuForce BE Sport4
 2. Bowers & Wilkins Pi3
 3. Sennheiser CX Sport
 4. OnePlus 2 Wireless Bullets
 5. SoundMAGIC E11BT
 6. Jaybird Tarah Pro
 7. Jaybird X4
 8. Beats X
 9. Bose QuietControl 30
 10. Pokonuje PowerBeats
Zostaw swoją ocenę