kategoria
przewodnik

Filtr przeciwsłoneczny: jak wybrać najlepszy i gdzie go kupić online

Poradnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy filtr przeciwsłoneczny dla Twoich potrzeb. Odkryj kody rabatowe, dzięki którym kupisz go po obniżonych cenach w najlepszych sklepach internetowych.

Nie musisz tego omijać: kiedy jesteś musisz chronić się przed słońcem, nakładając krem ​​​​przeciwsłoneczny na obszary skóry wystawione na działanie promieni słonecznych. 

Słońce jest naszym głównym źródłem życia, niezbędnym do produkcji witaminy D, ale jednocześnie nim jest niebezpieczny, ponieważ zwiększa ryzyko rozwoju czerniaki i nowotwory skóry. Nie wspominając o tym przyspiesza starzenie się naskórka, uwydatniając niedoskonałości skóry, takie jak zmarszczki i przebarwienia skóry. 

Dlatego konieczne jest zabezpieczenie się za pomocą jednego z wielu rodzajów krem do opalania w sklepie. W tym artykule podamy kilka porad na ten temat jak wybrać taki, który najlepiej odpowiada Twoim cechom i potrzebom. Na koniec udostępnimy Ci kody rabatowe do ich zakupu po korzystnych cenach w różnych sklepach internetowych.

Jak wybrać krem ​​​​przeciwsłoneczny: filtry przeciwsłoneczne

I filtry filtry przeciwsłoneczne są przydatne chronić promienie ultrafioletowe słońca, ci, którzy określają oparzenia skóry a w najgorszych przypadkach prowokują choroby potencjalnie bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Filtry zachowują się jak prawdziwe bariera skórna, odbijając promienie ultrafioletowe, dzięki czemu nie mogą one przedostać się w głąb skóry. Substancjami najczęściej używanymi do ochrony przed promieniami UV sątlenek cynku i dwutlenek tytanu

tam 3 rodzaje promieni ultrafioletowych:

 • UVA: nie powodują oparzeń słonecznych, ale wnikają głęboko w naskórek, powodując starzenie się tkanek i osłabienie układu odpornościowego.
 • UVB: to promienie odpowiedzialne za oparzenia słoneczne i raka skóry.
 • UVC: są w dużej mierze osłonięte przez warstwę ozonową obecną w atmosferze ziemskiej i nie stanowią problemu. 

Najlepiej kupić filtry przeciwsłoneczne wyposażone w filtry UVA i UVB, aby uzyskać jak najszerszy zakres ochrony.  

Współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF)

SPF, skrót od Współczynnik ochrony przeciwsłonecznej, to liczba, którą czytasz na opakowaniu kremu i która tak naprawdę wskazuje współczynnik ochrony produktu. Im wyższa liczba, tym krem ​​lepiej chroni przez dłuższy czas.

Na przykład krem ​​z filtrem SPF 30 chroni skórę 30 razy dłużej niż potrzeba do spowodowania oparzeń słonecznych bez ochrony. SPF jest związane z promieniami UVB, czyli właśnie te, które powodują oparzenia słoneczne, a nie promienie UVA, których szkodliwości nie można bezpośrednio zmierzyć, gdyż wnikając w głąb tkanek wywierają niewidoczne szkodliwe działanie. Istnieć 4 poziomy ochrony SPF:

 • Bassa: SPF 6 do 10
 • Media: SPF 15 do 25
 • Alta: SPF 30 do 50
 • Molto wysoki: SPF powyżej 50

Rodzaj skóry

Nie ulega wątpliwości, ile rodzaj skóry ma wpływ na wybór kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Do każdego rodzaju skóry – suchej, tłustej, normalnej itp. – zaleca się stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Oto główne formaty dostępne na rynku i ich wskazania w zależności od rodzaju skóry. 

 • Crema. Ponieważ jest bardzo gęsty i tłusty, przez co jeszcze trudniej się go rozprowadza, jest idealny do suche skóry. Długo utrzymuje się na skórze.
 • Mleko. Mając bardziej płynną konsystencję, łatwiej się rozprowadza, ale jest mniej odporny; dlatego należy go powtórzyć kilka razy.
 • Rozpylać. Nebulizacja jest praktyczna i szybka, przydatna w dotarciu do najbardziej niewygodnych części ciała.
 • Żel. Ma lżejszą konsystencję niż krem, ale ma tendencję do wysuszania skóry; dlatego jest to wskazane tłuste skóry.
 • olej. Z natury jest bardzo tłusty, więc lepiej się z nim współpracuje skóra sucha i odwodniona.  
 • Kij. Przydatny w dotarciu do delikatnych obszarów, takich jak kontur oka, które w innym przypadku byłyby trudniejsze do ochrony.

4 wskazówki dotyczące skutecznego stosowania filtrów przeciwsłonecznych 

 1. Unikajbezpośrednia ekspozycja w słońcu w najgorętsze godziny dnia.
 2. Bez względu na porę, unikaj zostawania na dłużej dużo czasu pod słońcem.
 3. Zastosuj przynajmniej krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym 20 minut przed wystawić się na słońce.
 4. Efekt trwa kilka godzinpamiętaj więc o jego ponownej aplikacji od czasu do czasu, zwłaszcza w ciągu dnia po kąpieli.

Gdzie kupić krem ​​​​przeciwsłoneczny w Internecie

Poza tradycyjnymi sklepami, kremy przeciwsłoneczne sprzedawane są na głównych platformach e-commerce oraz w sklepach internetowych specjalizujących się w higienie osobistej, takich jak apteki internetowe i parafarmacje. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem konkretnego kremu przeciwsłonecznego, oferujemy Ci taki lista sklepów gdzie znajdziesz różne typy i formaty.

Korzystanie z i kody rabatowe które znajdziesz w Best Discounts, będziesz mógł otrzymać dalsze oszczędności przy zakupie kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Skorzystaj i zapamiętaj regularnie sprawdzaj stronęprzed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu online. 

10 sklepów internetowych, w których kupisz kremy z filtrem przeciwsłonecznym

Aby sprawdzić dostępne kody rabatowe, kliknij na interesujący Cię sklep, skopiuj kod rabatowy i wklej go w fazie zakupu.

Zostaw swoją ocenę