kategoria
przewodnik

Kursy online: najlepsze platformy do nauki na odległość

Ważną częścią usług, które można świadczyć za pośrednictwem Internetu, są kursy online. W ostatnich latach sektor nauczania na odległość odnotował bezprecedensowy rozwój. Jeśli do niedawna nauka online była przeznaczona głównie dla tych, którzy…

Ważną część usług, które można świadczyć za pośrednictwem Internetu, stanowią kursy online. W ostatnich latach sektor kształcenie na odległość przeżył niespotykany wcześniej wzrost. Jeśli do niedawnanauka online był przeznaczony głównie dla tych, którzy w ostatnich miesiącach mieli trudności z osobistym przybyciem ze względu na sytuację zdrowotną nauczanie na odległość stało się niezbędną koniecznością.

Trzeba powiedzieć, że ze swej natury szkolenia on-line jest to jeden z sektorów, który najlepiej dostosował się do procesu cyfryzacji, którego doświadczamy. Dowodem tego są m.in dziesiątki tysięcy kursów online, bezpłatne i płatne, znalezione w Internecie. Oni są prawdziwi kursy zawodowe i zawodowe upoważniony do wydania uznane certyfikaty, które oprócz wzbogacania zaplecza kulturowego są pożyteczne znaleźć pracę lub wziąć udział w konkurs.

Zalety szkoleń on-line

Zalet uczestnictwa w kursie online jest wiele.

 • Elastyczność w czasach. Pozwalają na kontrolowanie własnego tempa nauki dzięki dostępowi do lekcji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Elastyczność w sposobie użytkowania. Kursy można śledzić na smartfonach, tabletach, notebookach, komputerach stacjonarnych i innych urządzeniach, gdziekolwiek jesteś.
 • Różnorodność kursów. Lista kursów online jest niemal nieskończona.
 • Uznany certyfikat. Wiele kursów online przewiduje wydanie uznanego certyfikatu przydatnego do rozpoczęcia lub kontynuacji kariery zawodowej.
 • Dzielenie się. Rejestrując się na platformie szkoleniowej online, stajesz się częścią społeczności, w której możesz wymieniać informacje, pomysły, dzielić się projektami i czerpać wzajemne inspiracje.

E-learning: platformy internetowe, na których można uczestniczyć w szkoleniach

L 'Online learning opiera się na wykorzystaniu technologii multimedialnych dostępnych za pośrednictwem Internetu, które potocznie nazywamy platformy technologiczne

Kiedy zapiszesz się na kurs online na jednej z tych platform, masz dostęp do serii lekcji przesłanych przez lektora, którym towarzyszą wszelkiego rodzaju materiały (dokumenty tekstowe, grafiki, filmy, prezentacje itp.). Klasyczny tryb użytkowania obejmuje szereg nagranych lekcji, dostępnych w dowolnym momencie.

Potem są Webinar, czyli lekcje w czasie rzeczywistym, podczas których masz możliwość wchodzić w interakcję z nauczycielem i które po ukończeniu są udostępniane studentowi do wglądu w dowolnym momencie.

Le platformy multimedialne po którym możesz podążać szkolenia on-line jest ich wiele i każdy ma specyficzne cechy. Poniżej opisujemy niektóre z nich, które uważamy za najbardziej aktualne.

1. Udemy

Z ponad 130.000 XNUMX lekcji wideo online, zarządza ta platforma największy wybór kursów na świecie, który wzbogacany jest o nowe treści publikowane co miesiąc.

Na Udemy nauczyciele z całego świata uczą i oferują kursy w 65 językach dla milionów zapisanych studentów.

Taki katalog obejmuje wszystkie główne zainteresowania osób poszukujących kursu online. Dostępne obszary tematyczne to: Rozwój, Finanse i księgowość, Marketing, Wydajność biura, IT i oprogramowanie, Rozwój osobisty, Nauczanie i studia uniwersyteckie, Biznes, Projektowanie, Fotografia i wideo, Styl życia, Zdrowie i fitness, Muzyka. 

Niektóre dane podsumowujące:

 • 40 milionów studentów
 • 70.000 nauczycieli
 • 155.000 XNUMX kursów online
 • 480 milionów zarejestrowanych rejestracji
 • 115 milionów minut lekcji wideo
 • 65 lingue
 • klientów korporacyjnych.

2. Coursera

Ta platforma e-learningowa jest w języku angielskim, ale zawiera również wiele lekcje wideo w języku włoskim (lub w języku oryginalnym, ale z napisami w naszym języku) łatwo wybieralny dzięki systemowi filtrów.

Z ponad 77 milionów uczniów zostało już przeszkolonych, Couresera współpracować z kimś spoza 200 prestiżowych uniwersytetów i firm na całym świeciei gwarantuje lekcje wideo na żądanie z ekonomii, informatyki, analityki danych, języków i wielu innych tematów, w tym bezpłatne kursy i dyplomy uniwersyteckie w korzystnej cenie.


3. Nauka życia

Nauka życia jest platforma włoska przeznaczony donauka na odległość która oferuje technologię edukacyjną stosowaną w programach szkoleniowych zarządzanych przez włoskich trenerów i centra szkoleniowe.

Działa w 3 krajach i może pochwalić się ponad Studenci 100.000 i więcej 5.000 XNUMX kursów online. Według dyrektora generalnego firmy celem tego centrum szkoleniowego online jest:

Zapewnienie ludziom możliwości korzystania z technologii w celu przyspieszenia i poprawy wyników w nauce oraz poprawy życia każdego ucznia.

4. Akademia Jutra

Z ponad Przeszkoliło już 500.000 XNUMX uczniów, więcej niż 140 kursów online z uznanym certyfikatem w katalogu i 1.500 firm poszukujących profili, Akademia Domani è jedna z największych sieci e-learningowych we Włoszech.

Platforma specjalizuje się w szkoleniach i wyróżnia się posiadaniem łączne koszty, co gwarantuje nieograniczony dostęp do kursów i powiązane materiały, dostępne 24 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu.

Platform, na których można brać udział w kursach online, jest oczywiście znacznie więcej. Istnieją na przykład: Ninja Academy, Google Digital Training, Oberlo Level Up, HubSpot Academy, Edx i Google Skillshop, które oferują specjalne kursy online dla określonych zawodów.

Najlepsze platformy internetowe do tworzenia i sprzedaży kursów online

Jeśli nie jesteś studentem, ale jesteś po drugiej stronie sali, być może zainteresuje Cię ta oferta tworzyć i sprzedawać kursy online. Oto najlepsze platformy, które to umożliwiają:

Zostaw swoją ocenę