kategoria
przewodnik

Jak spakować walizkę last minute

Są dwa typy urlopowiczów: ci, którzy lubią planować, aby zawsze mieć sytuację pod kontrolą, i ci, którzy pakują walizki na ostatnią chwilę.

Są dwa typy urlopowiczów: ci, którzy lubią planować, aby zawsze mieć sytuację pod kontrolą, i ci, którzy pakują walizki na ostatnią chwilę. Jeśli należysz do drugiej kategorii, ten artykuł jest dla Ciebie, ponieważ wspólnie zobaczymy, jak przygotować walizkę na ostatnią chwilę, nie zapominając o niczym podstawowym.

Niezależnie od osobistej koncepcji organizacji każdemu może się zdarzyć nagły wyjazd na weekend lub niespodziewaną wycieczkę; w tym przypadku wiele osób mogłoby wpaść w klasyczną panikę związaną z pakowaniem walizki, bo po dotarciu na miejsce zapominając o niezbędnych rzeczach, zmusiłoby Cię to do kupienia ich na miejscu, wydając pieniądze, które można było zatrzymać w portfelu.

Kiedy masz mało czasu na przygotowanie bagażu, musisz szybko podejmować decyzje, zaczynając od rodzaju bagażu, którego chcesz użyć. Jeśli podróżujesz samolotem z bagażem podręcznym, sprawdź wymiary potrzebne do wejścia na pokład i jeśli to możliwe, wybierz taki, który zamienia się w plecak. Jeśli walizka będzie trafiać do luku bagażowego lub magazynu, wybierz sztywny i odporny na uderzenia model, wykonany z materiału nadającego się do prania, co ułatwia czyszczenie.

Dostępna przestrzeń zależy także od rodzaju bagażu: wiemy, że panuje tendencja do upchania całej szafy w walizce, ale trzeba nauczyć się wykorzystywać przestrzeń wewnętrzną, łącznie z narożnikami, które należy wypełnić skarpetkami i złożoną bielizną, co nie nie tworzyć objętości. Ubrania też warto zwinąć, żeby zajmowały mniej miejsca, w każdym razie selekcji należy zacząć od rzeczy niezbędnych, zaznaczyć na liście i skreślić po umieszczeniu w bagażu. Jeśli zapomnisz o czymś dodatkowym, zawsze możesz to kupić w trakcie podróży lub zaraz po przyjeździe. 

Akcesoria w walizce można umieścić w torbach, tworząc przegródki przy użyciu materiałów opakowaniowych, aby je dokładnie oddzielić; przedmioty średniej wielkości lub nawet bardzo małe – np. biżuterię – można przechowywać w przezroczystych pudełkach lub torebkach, aby z zewnątrz zrozumieć, co zawierają.

Niektóre sklepy, w których można kupić walizki na wycieczki

Pakowanie walizki na morze

Przede wszystkim zapoznaj się z charakterystyką miejsca, do którego chcesz się udać, przede wszystkim z temperaturą i spróbuj zrozumieć, czy będziesz wykonywać czynności wymagające sprzętu technicznego. 

Jeśli wybierasz się nad morze, w Twojej walizce znajdą się lekkie ubrania, stroje kąpielowe ze stosownymi zmianami, kapcie plażowe, ręcznik plażowy, produkty do opalania; jeśli chcesz także dodać materace lub dmuchane rzeczy, możesz umieścić je w walizce, ponieważ zajmują mało miejsca. Oprócz rzeczy plażowych zabierz ze sobą także coś na wieczór i torebkę, najlepiej uniwersalną i swobodną, ​​aby móc ją łączyć z różnymi stylizacjami.

Walizka w góry

W porównaniu z pakowaniem walizki nad morze, pakowanie walizki górskiej może być bardziej skomplikowane, choćby dlatego, że temperatury w górach są nieprzewidywalne i trzeba być przygotowanym na wszystko.

Zabierz ze sobą buty trekkingowe na spacery i wycieczki, wygodne bawełniane lub lniane ubrania na dzień, ale także bluzę na wieczór. Jeszcze lepiej pomyśleć o ciężkiej kurtce i płaszczu przeciwdeszczowym z kapturem, na wypadek, gdyby deszcz Cię zaskoczył.

Oprócz wycieczek na łonie natury nie zabraknie również dni relaksu i wieczornych wyjść, dlatego warto zabrać ze sobą bawełniane ubrania i długie spodnie z odzieżą wierzchnią, na wypadek, gdyby chłodna pogoda była szczególnie dokuczliwa. 

Kolejnym dodatkiem, o którym warto pamiętać, jest krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym: w wysokich górach bardzo łatwo o poparzenie słoneczne, dlatego zawsze chroń skórę twarzy i ramion. W plecaku nosi także czapkę chroniącą głowę przed słońcem oraz środki odstraszające komary i inne owady, aby uniknąć dokuczliwych ukąszeń podczas spacerów. 

Inne wybrane sklepy, w których znajdziesz kody rabatowe, które pozwolą Ci zaoszczędzić

Zakupy last minute z kuponami rabatowymi

Na szczęście widzieliśmy, jak mała organizacja może pomóc Ci bez stresu uporać się z przygotowaniami. Jeśli jednak masz trochę czasu, skorzystaj z kuponów, aby kupić najnowsze przydatne rzeczy, od walizki – nie zawsze mamy odpowiedni i najbardziej praktyczny model – przez kostium lub sprzęt górski, aż po buty trekkingowe i droga k. 

Rób zakupy online, korzystając z rabatów dostępnych na naszym portalu, jeśli znajdziesz interesujący Cię artykuł, wpisz kod w momencie zakupu i zaoszczędź!

Zostaw swoją ocenę