kategoria
przewodnik

Ubezpieczenia RCA online: oferty i kody rabatowe najlepszych firm

Najlepsze firmy ubezpieczeniowe online, w których można wykupić tanie ubezpieczenie RCA i kody rabatowe pozwalające zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu lub motocykla.

MaszUbezpieczenie samochodu wygasa? Przed przedłużeniem umowy w firmie, w której jesteś ubezpieczony od lat, Poszukaj w Internecie, czy są tańsze opcje ubezpieczenia.

Wyjmij jednego Ubezpieczenie samochodu lub motocykla online jest prawie zawsze korzystniejsza niż tradycyjna polityka. W tym artykule postaramy się wyjaśnić dlaczego, wymieniając aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy konieczności odnowienia polisy RCA

Co to jest ubezpieczenie RCA i co obejmuje

Nazywa się obowiązkowe ubezpieczenie każdego pojazdu, który chce poruszać się po Włoszech RCA, co oznacza Odpowiedzialność cywilna pojazdów mechanicznych. Przydaje się pokryć szkody spowodowane w przypadku wypadek i do tego Jest niezbędny w każdym pojeździe silnikowym (samochody, motocykle, skutery itp.).

Tak naprawdę w razie wypadku Polisa OC samochodu obejmuje wszelkie szkody wyrządzone w rzeczach i osobach biorących udział w wypadku do wysokości: sufity określone w polityce. Zgodnie z prawem limity te nie mogą spaść poniżej 6 mln euro w przypadku szkód na osobach i 1,2 mln euro w przypadku szkód w mieniu. 

Należy na to zwrócić uwagę Ubezpieczenie RCA nie obejmuje szkód poniesionych przez kierowcę

Jeśli jednak wykupujesz polisę samochodową, istnieje możliwość dodania do tych podstawowych ubezpieczeń wymaganych przez prawo dodatkowych opcji dodatkowe gwarancje. Najważniejsze to:

 • Zawieszone ubezpieczenie samochodu
 • Ubezpieczenie od kradzieży i pożaru 
 • Polityka dotycząca wypadków kierowcy
 • Ubezpieczenie pomocy drogowej
 • Polityka ochrony prawnej
 • Polityka szkła
 • Ubezpieczenie od zdarzeń naturalnych
 • Uszkodzenie opony 
 • Ubezpieczenie od wydarzeń społeczno-politycznych i wandalizmu
 • Ubezpieczenie Kasko
 • Zrzeczenie się regresu

Il nagroda, Mianowicie koszt polisy ubezpieczeniowej, będzie wzrastać w zależności od liczby gwarancji dodanych do umowy ubezpieczenia.

Inne cechy ubezpieczenia RCA to to nie jest ona milcząco odnawiana, ale należy go odnawiać co 12 miesięcy oraz od momentu wygaśnięcia polisy pozostajesz objęty ubezpieczeniem przez 15 dni nawet jeśli nie została jeszcze odnowiona.

Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu

Il koszt ubezpieczenia samochodu, oprócz dodatkowych gwarancji zawartych w umowie, zależy także od stopień zasług ubezpieczonego. Wyjaśnijmy pokrótce, co to jest.

Il system klas bonusowych malus udostępnia 18 klas, w których najlepsza, najkorzystniejsza przy zawarciu ubezpieczenia jest klasa I. Gdy po raz pierwszy zawierasz ubezpieczenie RCA, zaczynamy od klasy nr 14. Każdego roku, jeśli nie powodują one wypadków z naszej winy, awansujesz o jedną klasę.

Dzięki tzw Dekret Bersaniego jednakże członkowie tej samej rodziny, którzy dzielą to samo miejsce zamieszkania, w przypadku zawarcia ubezpieczenia mogą skorzystać z zajęć jednego z pozostałych członków rodziny, dziedzicząc bez konieczności rozpoczynania od 14

Inne czynniki wpływające na koszt ubezpieczenia zależą od pojazd. Funkcje takie jak potenza (konie podatkowe), konsumpcja (im mniej zużywa, im częściej go używasz, tym większe ryzyko wypadków), zainstalowane aktywne urządzenia zabezpieczające (ABS, ESP, TCS zmniejszają prawdopodobieństwo wypadku) determinują większe lub mniejsze koszty.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną rzeczą jest to, że cena ubezpieczenia samochodu zależy od cechy ubezpieczającego. początkujący kierowcy (osoby poniżej 25 roku życia), t kobiety (statystycznie powodują więcej wypadków), tych, którzy często korzystają z samochodu (na przykład do pracy) i w jakim miejscu mieszkasz miasta, w których zdarza się najwięcej wypadków, zapłacę wyższą cenę.

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu i znaleźć najtańsze

Zawarcie ubezpieczenia samochodu online jest już wygodne samo w sobie, ale dzięki temu staje się jeszcze wygodniejsze oferty oraz kody rabatowe które regularnie oferują różne towarzystwa ubezpieczeniowe.

W Kody Rabatowe zbieramy na naszej stronie wszystkie kody rabatowe podzielone według towarzystw ubezpieczeniowych i oferujemy je Tobie gratuitamente e zawsze aktualne. Skorzystaj z nich przy zawieraniu polisy, wpisując wybrany przez siebie kod w odpowiednio oznaczonym polu.

Na co czekasz, poszukaj swojego kodu rabatowego e ratować dalej na ubezpieczenie RCA dzięki Najlepszym Zniżkom!

Oto niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują kody rabatowe:

Zostaw swoją ocenę