Jak długo trwa zwrot pieniędzy za rezerwację?

Czas potrzebny Booking.com na przetworzenie zwrotu zależy od kilku czynników, w tym od użytej metody płatności i zasad obowiązujących w hotelu. Ogólnie rzecz biorąc, po potwierdzeniu przez Booking zatwierdzenia zwrotu środków, zanim pieniądze faktycznie pojawią się na karcie kredytowej lub na oryginalnej metodzie płatności użytej przez klienta, może minąć od 5 do 15 dni roboczych.

Należy pamiętać, że niektóre banki lub dostawcy kart kredytowych mogą potrzebować dodatkowego czasu na przetworzenie zwrotu środków po wydaniu przez Booking.com polecenia zwrotu środków. W rzadkich przypadkach proces ten może potrwać do 30 dni.

Jeżeli płatność została dokonana inną formą np. przelewem bankowym, terminy mogą się jeszcze bardziej różnić. W każdym razie zaleca się skontaktowanie bezpośrednio ze swoim bankiem lub dostawcą usług płatniczych, aby uzyskać najdokładniejsze i aktualne szacunki dotyczące oczekiwanego czasu spłaty. Jeśli zwrot pieniędzy nie zostanie otrzymany w oczekiwanym terminie, zalecamy skontaktowanie się z obsługą klienta Booking.com w celu uzyskania dalszej pomocy i wyjaśnień.

Zostaw swoją ocenę