Jaka jest różnica między rezerwacją a Airbnb?

Booking.com i Airbnb to dwie internetowe platformy rezerwacji działające w branży hotelarsko-gastronomicznej, ale istnieją pewne kluczowe różnice w ich modelu biznesowym i rodzajach oferowanego zakwaterowania.

Booking.com zaczynał jako witryna rezerwacji hoteli, a od tego czasu rozszerzył swoją ofertę o różne rodzaje zakwaterowania, takie jak apartamenty, domy wakacyjne, pensjonaty i nie tylko. Platforma znana jest z oferowania szerokiej gamy opcji zakwaterowania z natychmiastową dostępnością i koncentruje się głównie na rezerwacji obiektów hotelowych i tradycyjnych obiektów noclegowych.

Z drugiej strony Airbnb zaczynało jako rynek, który umożliwiał wynajmowanie części lub całości przestrzeni życiowej tymczasowym gościom. Koncepcja ta została rozszerzona i obejmuje także wyjątkowe doświadczenia i przygody związane z podróżami. Airbnb kojarzy się głównie z bardziej osobistymi i „domowymi” doświadczeniami życia, oferując podróżnym szansę pozostania w prawdziwych domach i życia jak miejscowi.

Obie platformy umożliwiają użytkownikom filtrowanie wyszukiwań na podstawie różnych kryteriów, ale Airbnb kładzie większy nacisk na osobistą więź i wyjątkowe wrażenia podczas pobytu, podczas gdy Booking.com nastawiony jest na zapewnianie szerokiego zakresu opcji z możliwością natychmiastowej rezerwacji, często z możliwością bezpłatnej rezerwacji anulowania i bez niezbędnego długoterminowego zobowiązania widocznego na Airbnb.

4/5 - (1 głos)